Ogłoszenia parafialne – Niedziela 11 października 2020 r.
28 Niedziela Zwykła 11-10-2020

1
Dziś obchodzimy 20. Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. Z tej racji po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na realizację celów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2
Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, natomiast po Mszy świętej o 18.00 spotkanie formacyjne dla nowych Kandydatów do Bierzmowania.
Przypominamy, że wszystkich w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.
3
W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego; w środę św. Małgorzaty Marii Alacoque, w czwartek św. Teresy z Avila, dziewicy i DK; w piątek św. Jadwigi Śląskiej (jest to 42. rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II); w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
4
Można już zamawiać intencje Mszy świętych na styczeń, luty i marzec 2021 roku.
Przyjmujemy już także na Wypominki Jednorazowe i Roczne za Zmarłych.
5
Przez cały październik zapraszamy na wspólny Różaniec: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w Niedzielę o godz. 17:15. Poszczególne grupy i wspólnoty prosimy o przygotowanie krótkich rozważań i poprowadzenie różańca pod przewodnictwem kapłana.
W najbliższy Czwartek 15 października zapraszamy na Różaniec Szczęśliwych Rodzin – szczególnie uroczystą modlitwę Rodziców o dobre wychowanie i rozwój Dzieci w duchu wiary, oraz o rozwój miłości rodzinnej i małżeńskiej, pokój i zgodę w naszych Rodzinach. Odmówimy wszystkie 4 części Różańca z rozważaniami na podstawie najnowszej Encykliki Papieża Franciszka Fratelli Tutti.
Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
6
W najbliższy piątek 16 października po Mszy wieczornej zapraszamy na pierwszy po wakacjach Wieczór Uwielbienia – Adorację Pana Jezusa połączoną z Różańcem, pięknym śpiewem i medytacją Pisma Świętego.
7
Fundacja im. Bogny Sokorskiej zaprasza na koncert w 100. r. urodzin Papieża Jana Pawła II pod honorowym patronatem Starosty Pruszkowskiego Krzysztofa Rymuzy i Burmistrza Piastowa Grzegorza Szuplewskiego. Wystąpią soliści opery narodowej. koncert odbędzie się za tydzień 18 października po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45
8
Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Misji Katolickich na świecie.
9
Za tydzień w niedzielę Ministranci razem z Rodzicami zapraszają na kiermasz zniczy, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na formację grup młodzieżowych i dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu młodzieżowego.
10
Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej planowaną na październik 2021, lub na wiosnę 2022 roku (termin będzie uzależniony od stanu epidemicznego, żeby zapewnić pełne bezpieczeństwo). Serdecznie zapraszamy. Informacji udziela ks. Paweł Zaręba.
11
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Genowefę KOZIAREK
2. śp. Piotra JODŁOWSKIEGO
3. śp. Urszulę PODWÓJCI
4. śp. Marię STARCZEWSKĄ
5. śp. Włodzimierza ZATORSKIEGO
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…