CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
20 grudnia 2020 r.

1. Kończy się Adwent, dziś już IV niedziela czasu Oczekiwania. Płoną już pełnym światłem adwentowe świece. Spoglądamy w swoje serca, pytając: czy jestem przygotowany? czy uczestniczyłem w dniach skupienia, roratach? czy oczyściłem się w sakramencie pokuty ?

2. Dzisiaj:
– o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta promocja nowych lektorów
– o godz. 15.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na katechezę
– o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najswiętszym Sakramentem

3. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy :
– o godz. 6.00 na Jutrznię, modlitwę prowadzoną przez Wspólnoty Neokatechumenalne
– o godz. 7.00 na roraty. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony
– zachęcamy do sakramentu pokuty podczas porannej i wieczornej Eucharystii

4. W czwartek – 24 grudnia – wigilia Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na poranną Mszę św. – o godz. 7.00 – to ostatnia tegoroczna Msza roratnia. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wieczerzy – pamiętajmy o zwyczajowo zachowywanym poście tego dnia.

5. Obchód Narodzenia Pańskiego rozpoczną Msze pasterskie. Z uwagi na obostrzenia sanitarne w tym roku wyjątkowo odprawione zostaną dwie Msze – o godz. 22.00 w czwartek (przede wszystkim dzieci, osoby starsze) i tradycyjnie o północy z czwartku na piątek. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki. Pozostałe Msze św. w piątek, 25 grudnia według porządku niedzielnego.

6. W sobotę, 26 grudnia – drugi dzień Świąt – to liturgiczne święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. odbędą się w porządku niedzielnym. Taca tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – podczas Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa – niezależnie od daty ślubu – do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich – wesprzeć można będzie w tym dniu także rodzinę z Aleppo w ramach programu Caritas: Rodzina – rodzinie. Zapowiadany wcześniej koncert nie odbędzie się.

8. W kruchcie dostępne są poświęcone opłatki wigilijne. W dni powszednie można je nabyć w zakrystii.

9. Przed kościołem (po Mszach św. o godz.: 10:00, 11:30 i 13:00) można nabyć własnoręcznie wykonane przez rodziców ministrantów stroiki świąteczne.

10. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu w poniedziałek i środę.

11. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

13. W związku z trwającą epidemią tegoroczna kolęda nie może się odbyć w dotychczasowy sposób. Nie chcąc stwarzać zagrożenia lub niezręcznej sytuacji, w której ktoś czułby presję przyjęcia księdza, a jednocześnie chcąc spełnić już pojawiające się prośby o taką wizytę, po namyśle postanowiliśmy jej formę pozostawić wyborowi konkretnych rodzin. Tradycyjną wizytę kapłana w domu chcielibyśmy ograniczyć przede wszystkim do sytuacji, w której ktoś zmienił mieszkanie, wprowadził się do nowego domu, albo też, ma miejsce jakaś szczególna sytuacja, która wymaga wizyty księdza. Takie odwiedziny będą odbywać się wyłącznie na indywidualną prośbę w dniu planowanych spotkań lub w soboty. Wszystkich pozostałych parafian będzie nam miło zaprosić, według listy ulic, czy bloków do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, odprawianą w ich intencji. Po Mszy będą odbywały się krótkie spotkania kolędowe. Każdy z uczestników będzie mógł zabrać do domu specjalną książeczkę oraz modlitwę błogosławieństwa rodziny i mieszkania, aby po powrocie w gronie rodzinnym pomodlić się i osobiście pokropić wodą święconą swój dom. Wydaje się, że takie spotkania pozwolą zachować wymaganą ostrożność i rygory sanitarne.

Plan Mszy kolędowych będzie podawany stopniowo, ponieważ obecna sytuacja jest dynamiczna i uniemożliwia planowanie w dłuższej perspektywie niż dwutygodniowej. Msze takie bedą sie odbywały od poniedziałku do piątku. Rozpoczęcie ich planujemy od 7 stycznia.

7 stycznia, czwartek – ul. SOWIŃSKIEGO 19, 23
8 stycznia, piątek – ul. SOWIŃSKIEGO 21 ; ŻÓŁKIEWSKIEGO 9, 11
11 stycznia, poniedziałek – ul. PIASTA 24 , 26 ; ŻÓŁKIEWSKIEGO 5 , 7
12 stycznia, wtorek – ul. ŁUKASIŃSKIEGO 21, 23, 24, 26, 27
13 stycznia, środa – ul. ŁUKASIŃSKIEGO 31, 33, 35, 38 ; PUŁASKIEGO 21, 22
14 stycznia, czwartek – ul. MACZKA 1, 2, 3, 4 ; PADEREWSKIEGO 24, 26
15 stycznia, piątek – ul. SUŁKOWSKIEGO 29b ; ŻBIKOWSKA 22, 24, 26
18 stycznia, poniedziałek – ul. ŻBIKOWSKA 28, 30 ; OGINSKIEGO 16

Plan ten podany jest także w gablocie i na stronie internetowej. Karteczki informujące o spotkaniach, tradycyjnie rozwieszane na naszych klatkach udostepnione będą w późniejszym terminie.

14. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Tadeusz Żaczkiewicz i śp. Roman Jaroszewski. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com