Trzynasta Niedziela zwykła
27 czerwca 2021

1. W ubiegłym tygodniu zakończył się rok szkolny – jest to okazja, by podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny, za zdobytą wiedzę i wszelkie otrzymane dobro. Kończy się także rok pracy na różnych polach działalności duszpasterskiej. Dziękujemy Radzie Parafialnej i wszystkim wspólnotom i grupom działającym w naszej Parafii za ich zaangażowanie i trud. Miniony czas dobitnie pokazał iż wszyscy jesteście bardzo nam potrzebni i stale możemy na Was liczyć.

2. Kończy się czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: dzisiaj, w niedzielę odbędzie się ono o godz. 17.30, zaś w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy św. wieczornej, tzn. ok. 18.30.

3. We wtorek, 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W tym dniu osoby posługujące się dewocjonaliami (krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik) pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia wyznania wiary.

4. Najbliższy czwartek będzie pierwszym w nowym miesiącu, po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji nowych powołań Koronką do Bożego Miłosierdzia

5. W pierwszy piątek lipca zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 17.15.

6. W sobotę poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, które trwać będą do godz. 9.00.

7. Przyszła niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu – po wieczornej Mszy zapraszamy do wspólnego różańca.

8.W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i sierpniu zmienia się układ Mszy św. niedzielnych. Będą one w tym okresie odprawiane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 (chrzty) i 19.00. W dni powszednie nie ma zmian.

9. Kancelaria parafialna czynna będzie w: poniedziałki, środy i piątki.

10. Ksiądz kardynał Kazimierz Nycz wydał reskrypt, w którym odwołuje udzieloną wcześniej z powodu narastającej pandemii dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zmieniły się warunki sanitarne i obecnie jest możliwość swobodnego udziału w Eucharystii. Obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wynika z pierwszego przykazania kościelnego. Cieszymy się zatem ze zwiększającego się limitu osób mogących brać udział we wspólnej modlitwie w świątyni. Przypominamy jednak stale o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

11. Jak już informowaliśmy, w naszej Parafii powiększyła się liczba Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Stwarza to możliwość odwiedzin większej ilości osob chorych i starszych nie opuszczających swoich domów a pragnących przyjąć Najświętszy Sakrament. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii.

12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu. Dziękujemy także za zrozumienie odnośnie nowych stalli, ław w prezbiterium.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz wartościowych książek, na czas wakacji.

14. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Mieczysław Telus i śp. Przemysław Nowacki. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

15. Wszystkim Państwu rozpoczynającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.

16. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć akcję Caritas: Rodzina rodzinie. Wzorem wielu parafii i wspólnot bierzemy w ten sposób pod opiekę konkretną rodzinę z Aleppo. To nasza odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka i Episkopatu Polski o dzieła miłosierdzia dla ofiar konfliktu w Syrii.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com