DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA
10 października 2021

1. Dzisiaj:
– o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
– o godz.19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie z Bożym Słowem

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie:
w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.15.

3. W poniedziałek odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci przygotowujących się do obchodu rocznicy przyjęcia I Komunii św.( klasy czwarte) – początek o godz. 19.00

4. W piątek o godz. 19.30 zachęcamy do udziału w otwartym spotkaniu z Bożym Słowem (salka).

5. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
– w czwartek – św.Małgorzatę Marię Alacoque, apostołkę kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa
– w piątek – św. Teresę z Avila, dziewicę i doktora Kościoła
– w sobotę – św. Jadwigę Śląską . W dniu tym przypada 43. rocznica wyboru św. Jana Pawła II; po wieczornej Mszy modlitwy wstawiennicze przez przyczynę świętego Papieża i możliwość uzyskania błogosławieństwa Jego relikwiami.
– W czwartek minie 248 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej czyli obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela. Modlić się będziemy za naszych nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty
6. W następną niedzielę, Niedzielę Misyjną taca przeznaczona będzie na potrzeby misji.

7. Również w następną niedzielę serdecznie zapraszamy o godz.19.00 na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem

8. Wśród grup modlitewnych działających w naszej Parafii pragniemy wspomnieć dzisiaj o rodzicach modlących się systematycznie za swoje dzieci na różańcu. Tworzą oni Róe różańcowe – zachęcamy gorąco, by dołączyć do tej modlitwy. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

9. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy młodzież klas VIII szkół podstawowych – jak również osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu o zgłoszenie się w zakrystii bądź kancelarii. Osoby starsze mają swój oddzielny program przygotowania do sakramentu Bierzmowania

10. Przy wyjściu z kościoła na ławkach wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Wypominki odmawiane będą w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. (czyli o 9.40) . Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.

11. Przygotowując się do jubileuszu Parafii szykujemy okolicznościową publikację – prosimy o okolicznościowe zdjęcia i wspomnienia z budowy, uczestnictwa we wspólnotach parafialnych, wyjazdach. Mogą się one okazać cennym przedstawieniem minionych lat.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku – w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.

13. Kino „Baśń” w Piastowie w najbliższym tygodniu wyświetli film „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”. Seanse będą: w piątek 15 X, w sobotę 16 X i w niedzielę 17 X o godz.19.00.Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

13. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

14. Dziś, w Dzień Papieski – zgodnie z wolą Episkopatu (list odczytany w ubiegłą niedzielę) przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie

15. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Ludwika KOBYLIŃSKA i śp. Henryk JUREK.W pokornej modlitwie polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com