IV NIEDZIELA ZWYKŁA

30 stycznia 2022

• Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie młodzież (uczącą się i pracującą).

• W środę, 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Kościół obchodzi wówczas Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Pamiętajmy o tej jakże licznej rzeszy osób, które poprzez osobiste wyrzeczenia wspierają dzisiejszy świat wieloraką duchową pomocą.
    Msze św. odprawione zostaną o godz.: 7.00; 9.00 i 18.00.
    Ofiary składane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na zakony klauzurowe.
    Prosimy o przyniesienie ze sobą świec (gromnic) wraz z ich osłonką.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    • W czwartek po wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich słowami Koronki do Bożego miłosierdzia
    • W piątek zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 17.30; na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 i nabożeństwo do Serca Bożego zapraszamy dzieci i osoby dorosłe ( z uwagi na ferie szkolne nie będzie Eucharystii o godz. 17.15)
    • W sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00– zapraszamy serdecznie.
  • Następna niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu – przed wieczorną Eucharystią – o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej.

• Dziękujemy rodzinom z ubiegłego tygodnia, które przeżywały swoje spotkania kolędowe za obecność, wspólną modlitwę i ofiary składane na rzecz Parafii. Zgodnie z zapowiedzią podczas trwania ferii szkolnych (31.01 – 13.02) spotkania kolędowe nie odbędą się – ich wznowienie planowane jest od dnia 14 lutego.
  • Po feriach, od 14 lutego planowany jest w naszej parafii cykl katechez dla młodzieży i dorosłych . Wszyscy pragnący pogłębienia swojej wiary oraz przeżywający trudności rodzinne, życiowe są serdecznie zaproszeni – prowadzić je będzie ekipa osób świeckich wraz z księdzem w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
  • Przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk wejściem.
  • Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
  • Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę ze zniszczonego Aleppo w Syrii, którą opiekuje się nasza Parafia. To nasza styczniowa zbiórka dla nich.