DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2022

1. W poniedziałek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
    Msze św. z obrzędem błogosławienia ziół i kwiatów odprawione będą o godz.: 8.00, 10.00, i 18.00.
    W tym dniu wszyscy katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.
    Wspominać będziemy także 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”; modlimy się również w intencji wszystkich pątników (zwłaszcza z naszej parafii), którzy po trudzie pielgrzymiej drogi docierają na Jasną Górę.
    Kancelaria parafialna w tym dniu nie będzie czynna.
  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – we wtorek – św. Jana Pawła II (msza wieczorna – 16.- dzień miesiąca)
    – w środę – św. Jacka, prezbitera
    – w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła (poranna Msza św.)
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na 2023 rok.
  1. W następną niedziele: – ofiary składane na tace stanowić będą zbiórkę gospodarczą. – po Mszy wieczornej zapraszamy na Uwielbienie przed Najśw. Sakramentem
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.

1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodźców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
  1. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 9 – 10 września 2022.
    W programie: nawiedzenie  Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Gidlach, Sanktuarium MB patronki Rodzin w Leśniowie oraz Sanktuarium MB Częstochowskiej na Jasnej Górze. Przewidziana jest również część turystyczna – zwiedzanie zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Szczegółowe informacje znajdują się w sklepiku parafialnym i na tablicy ogłoszeń.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
  1. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek jak i przeżywającym czas odpoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.