IV NIEDZIELA WIELKANOCY

30 kwietnia 2023

1. Niedziela obecna rozpoczyna Dni modlitw o powołania do służby w Kościele – błagajmy dobrego Boga o wystarczającą liczbę nowych, świętych powołań, zwłaszcza z naszej Parafii.
  2. Dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie się Msza św. i katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
  3. Rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie oddajemy cześć Matce Bożej i uciekamy się do Jej wstawiennictwa. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30; podczas nich towarzyszyć nam będą słowa Prymasa Tysiąclecia, który wszystko postawił na Maryję i tak się oddał do Jej dyspozycji , że teraz razem z Nią uczestniczy w chwale nieba. Uczcijmy wizerunki Matki Najświętszej, zarówno te w naszych domach, jak i w przestrzeni publicznej.
    Zachęcamy też do udziału w nabożeństwach majowych przy kapliczce na ulicy Długosza codziennie o godz. 19:30. W tym roku, przez wstawiennictwo Królowej Pokoju, będziemy modlić się o ustanie wojny na Ukrainie oraz za kapłanów. Prosimy o przynoszenie śpiewników rozdanych w ubiegłym roku oraz o nie stawianie zniczy przy kapliczce. W zamian można przynieść świeże kwiaty…
  4. W środę, 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski; dzień ten to jednocześnie rocznica uchwalenia Konstytucji 1791 roku. Msze święte wraz z Aktem osobistego oddania się Matce Bożej odprawione zostaną o godz.: 8.00; 10.00; 18.00.
  5. W tym tygodniu obchodzić będziemy także w liturgii:
    – w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika
    – w sobotę – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów (poranna Msza św.)
  6. W piątek (pierwszy w maju):
    – po porannej Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania
    – od 17.30 możliwość spowiedzi
    – o 19.30 spotkanie biblijne dla wszystkich chętnych (salka)
  7. W sobotę pragniemy zachęcić wszystkich do praktykowania nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca, które – przekazane siostrze Łucji przez Matkę Bożą w Fatimie – mają charakter wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, Istotną jest intencja zadośćuczynienia za obelgi i bluźnierstwa popełnione przeciwko Jej Sercu. W sobotę nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. poranną, a potem wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godz. 9.00.
  8. W następną niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy do wspólnego różańca.
  1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i piątek.
  2. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
  1. Zachęcamy do lektury prasy i książek katolickich, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.