SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
14 maja 2023

1. Dzisiaj zapraszamy: – o godz. 18.00 na Mszę św. młodzież przygotowującą się do bierzmowania (prosimy o przyniesienie uzupełnionych indeksów i wszystkich brakujących dokumentów) – o godz. 19.30 rodziców ministrantów na spotkanie
  2. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy codziennie: – w kościele o godz. 17.30 – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  3. W poniedziałek odbędzie się spotkanie animatorów przygotowania do bierzmowania – początek o godz. 20.00
  4. We wtorek będziemy w liturgii obchodzić uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i naszej metropolii. W tym dniu o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  5. W czwartek o godz. 20.15 odbędzie się w salce spotkanie Wspólnoty Uwielbienia.
  6. W piątek: – rozpoczniemy podczas nabożeństw majowych nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Jego Zesłania
    – o godz. 19.30 zachęcamy chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka)
  7. W ubiegłą sobotę, 13 maja dzieci klas trzecich przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. Dzisiaj o godz. 15.00 będą brać udział we Mszy św., a następnie do czwartku podczas białego tygodnia w nabożeństwie majowym i wieczornej Eucharystii. W piątek planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa.
  8. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły pierwszą Komunię św. będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia 27 maja.
  9. W przyszłą niedzielę, będącą uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 19.00 odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
  10. W minioną sobotę po okresie przygotowania Ksiądz Kardynał dokonał uroczystej promocji nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. dla naszej Archidiecezji. Wśród nich jest nasz parafianin p. Mariusz GAŁĄZKA (tata Karola – odpowiedzialnego za naszych ministrantów). W nowej roli witamy go bardzo serdecznie i życzymy obfitości Bożych darów w ofiarnej posłudze ludowi Bożemu tu w świątyni jak i w trosce o chorych.
    Jednoczesnie zwracamy sie do bliskich osób chorych, starszych- nie opuszczającyh swoich domów, nie mogących przyjść do świątyni. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są gotowi do posługi w domach zgłoszonych chorych. mogliby w niedzielę przynosić im Komunię św. Niech nikt nie bedzie pozbawiony mozliwości przyjecia Jezusa. Zgłoszenia w zakrystii.
  11. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane: – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
  12. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.