NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc przy sobotniego wigilijnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 1. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe; od czwartku zaś czcić będziemy Serce Jezusa. Nabożeństwa rozpoczynają się w kościele w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30.
  Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa czerwcowe przy kapliczce na ul. Długosza codziennie o godz. 19:30. Będziemy błagać Serce Jezusa w litanii i pieśniach o pokój i pojednanie na Ukrainie, w Polsce, w naszych rodzinach i wszędzie tam gdzie panuje nienawiść.
 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:

– w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

– w środę – święto Nawiedzenia NMP

– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 1. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie wszystkich pragnących głębiej poznać postać św. Józefa – początek w salce o godz. 19.00.
 1. W poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na próby kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 1. W czwartek, 1 czerwca w Dzień Dziecka – ogarnijmy szczególną modlitwą dzieci – upraszając dla nich dar szczęśliwego dzieciństwa i łaski od Pana Boga.
 1. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek , piątek i sobota czerwca.

– W czwartek po wieczornej Eucharystii odmówimy Koronkę do Bożego miłosierdzia. Nie będzie w tym dniu adoracji.

– W piątek zapraszamy dzieci do udziału we Mszy św. o 17.15 oraz sakramentu pokuty od godz. 17.00 . Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu bedzie odprawione po Mszy św. Wieczornej.

– W sobotę modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP – rozpoczną się Mszą św. poranną i trwać będzie do godz. 9.00.

 1. W piątek o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka).
 1. W sobotę, 3 czerwca zapraszamy wszystkie rodziny na parafialny festyn – Dzień Dziecka Bożego. Po Mszy św. , która rozpocznie się o godz. 11.00 trwać on bedzie całe popołudnie. Obok zabaw, pokazów, gier sportowych i warsztatów plastycznych, odbędzie się również finał loterii – do wygrania m.in. rower i zabawki. Dochód z loterii będzie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka Bożego oraz wsparcie parafialnego funduszu charytatywnego m.in  na potrzeby uchodźców  z Ukrainy. Osoby gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w kancelarii. 
 1. W następną niedzielę, będąca uroczystością Najświętszej Trójcy:

  – kończy się okres w którym zobowiązani jesteśmy do przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.
  – obchodzić będziemy XVI Święto Dziękczynienia; w tym dniu po każdej Mszy zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności.
  – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego różańca,.
  – o godz. 19.00 odbedzie się spotkanie lektorów

 1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej.
  Kierujemy także zaproszenie : dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.
 1. Serdecznie prosimy o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję Bożego Ciała – specjalny koszyk wystawiony jest w kruchcie.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane: – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
 1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
 1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Jakub BRODOWSKI. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com