TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj adwentowy dzień skupienia; naszym duchowym przewodnikiem jest ks. prałat dr Matteo Campagnaro, sekretarz księdza kardynała. Na wszystkich Mszach głoszone będą adwentowe katechezy; do sakramentu pokuty zapraszamy dzisiaj podczas każdej Eucharystii; od poniedziałku od godz. 17.30, zaś w piątek i sobotę od 17.00.
  2. Dzisiaj odbędą się:
    – o godz. 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. Kapłani nawiedzać będą chorych w ich domach udzielając sakramentów świętych w piątek, 22 grudnia od godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
  1. W Adwencie zapraszamy na:
    – Msze św. roratnie ku czci NMP od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony
    – Modlitwę poranna – Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00
  2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne: – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej (chętni starsi proszeni są o kontakt z p. Pawłem, organistą) – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. W następną niedzielę, 24 grudnia w Wigilię Narodzenia Pańskiego Msze św. odprawione zostaną o godz.; 8.00, 10.00 i 11.30.; nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 18.00. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wieczerzy – pamiętajmy o zwyczajowo zachowywanym poście tego dnia.
  2. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym tygodniu pragniemy nawiedzić mieszkańców domków w następującym porządku:

Poniedziałek, 18 grudnia – ul. Dąbrowskiej, Wyspiańskiego, Korczaka, Lechonia
Wtorek, 19 grudnia – ul. Graniczna, Nałkowskiej
Środa, 20 grudnia – ul. Namysłowskiego, Wieniawskiego, Zimna
Czwartek, 21 grudnia – ul. Długosza, Miłosza, Norwida, Zbigniewa
Piątek, 22 grudnia – nie ma kolędy
Sobota, 23 grudnia – nie ma kolędy

Po świętach kolęda wznowiona zostanie od dnia 28 grudnia.
Czwartek, 28 grudnia – ul. Bohaterów Wolności
Piątek, 29 grudnia – ul. Skorupki

Plan podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

1. W sklepiku parafialnym, oprócz czasopism religijnych można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. W sklepiku są dostępne także adwentowe świece Caritas.
    W kruchcie rodzice ministrantów zapraszają do nabycia wykonanych własnoręcznie stroików świątecznych .Dochód będzie wsparciem funduszu ministranckiego.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Barbara ORŁOWSKA. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłą w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek