V NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2024

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie młodzież: uczącą się i pracującą.
 1. W poniedziałek obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
 1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie oddajemy cześć Matce Bożej i uciekamy się do Jej wstawiennictwa. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30; podczas nich towarzyszyć nam będą rozważania o życiu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego 40 rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzimy.
  Uczcijmy wizerunki Matki Najświętszej, zarówno te w naszych domach, jak i w przestrzeni publicznej.
  Zachęcamy też do udziału w nabożeństwach majowych przy kapliczce na ulicy Długosza codziennie o godz. 19:30.Prosimy o przynoszenie śpiewników rozdanych w ubiegłym roku oraz o nie stawianie zniczy przy kapliczce. W zamian można przynieść świeże kwiaty…
 1. W piątek, 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski; dzień ten to jednocześnie rocznica uchwalenia Konstytucji 1791 roku. Msze święte wraz z Aktem osobistego oddania się Matce Bożej odprawione zostaną o godz.: 8:00; 10:00; 18:00.
  W piątek także o 19.30 spotkanie biblijne dla wszystkich chętnych (salka)
 1. Pragniemy zachęcić wszystkich do praktykowania nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca, które – przekazane siostrze Łucji przez Matkę Bożą w Fatimie – mają charakter wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, Istotną jest intencja zadośćuczynienia za obelgi i bluźnierstwa popełnione przeciwko Jej Sercu. W sobotę nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. poranną, a potem wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godz. 9.00. Po nim odbędzie się spotkanie przyjaciół Maryi i wspólnoty św. Józefa.
 1. W następną niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy do wspólnego różańca.
 1. W ubiegłym tygodniu dzień imienin obchodził ks. Grzegorz. Dziękujemy Panu Bogu za Jego owocną i gorliwą pracę a żarliwą modlitwą wypraszamy wiele łask, zwłaszcza zdrowia; czynić to będziemy zwłaszcza podczas Mszy o godz. 10.00.
 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i czwartek.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
 1. Zachęcamy do lektury prasy i książek katolickich, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.
 1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Euzebiusz PIEKARSKI. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego w pokornej modlitwie polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com