II NIEDZIELA ZWYKŁA

15 STYCZNIA 2023

1. Dzisiaj zapraszamy:
    – o godz. 15.00 na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
    – o godz. 19.00 na spotkanie opłatkowe Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.
  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – we wtorek – św. Antoniego, opata
    – w czwartek – św. Józefa Pelczara, biskupa
    – w sobotę – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę (poranna Msza św.)
  1. W środę rozpoczyna się Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, który zakończy święto Nawrócenia św. Pawła w dniu 25 stycznia.
  2. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego (salka)
  1. W tym tygodniu – w sobotę obchodzić będziemy Dzień Babci a w następną niedzielę Dzień Dziadka – jest to dla nas okazja, by z miłością i wdzięcznością pomyśleć i pomodlić się za nich. Dla wszystkich żyjących upraszamy wielu Bożych łask, zmarłych zaś polecamy Bożemu Miłosierdziu.
    W przyszłą niedzielę, 22 stycznia zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków wraz z wnukami na wspólną modlitwę podczas Mszy św. o godz. 11.30. Wnukowie przynoszą prezent (laurkę, list).

1. W następną niedzielę, Niedzielę Słowa Bożego odbędą się:
    – o 15.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania
    – o 19.00 spotkanie dla młodzieży (uczącej się i pracującej)
    – o 19.00 spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej i Ekonomicznej
  1. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym tygodniu nawiedzać będziemy mieszkańców bloków w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00 w następującym porządku:

16 stycznia, poniedziałek, – ul. Piasta 24, 26
17 stycznia, wtorek– ul. Sowińskiego 19
18 stycznia, środa – ul. Sowińskiego 23
19 stycznia, czwartek – ul. Wieniawskiego 22-30 (segmenty)
20 stycznia, piątek– ul. Skłodowskiej 27
21 stycznia, sobota – ul. Skłodowskiej 21

23 stycznia, poniedziałekul. Skłodowskiej 29, 31, 33, 35
24 stycznia, wtorekul. Barcewicza 1
25 stycznia, środa – ul. Skłodowskiej 37
26 stycznia, czwartek ul. Skłodowskiej 39, 41, 43, 45, 47, 49
27 stycznia, piątek,
ul. Maczka 2, 4; Sułkowskiego 29b
28 stycznia, sobota – ul. Skłodowskiej – osiedle Urocze

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie – karteczki dostępne są w zakrystii.

Osoby, które nie mogły być obecne w trakcie kolędy, a pragną przyjąć kapłana w swoim domu zapraszamy do terminów dodatkowych – zapisy w zakrystii i kancelarii.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zapraszamy wszystkich do dołączenia do Róż Różańcowych działających w naszej Parafii. Apel ten kierujemy zwłaszcza do mężczyzn (czwarta Róża).
    Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii bądz w sklepiku parafialnym.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodzców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
  1. Po przerwie spowodowanej pandemią Fundacja im. Bogny Sokorskiej zaprasza na koncert noworoczny z udziałem znakomitych muzyków i solistów scen operowych i operetkowych (których talent moglismy poznac podczas koncertów w naszej świątyni): Grażyna Mądroch, Ryszard Morka, Adam Sychowski z orkiestrą kameralną i inni artyści wystąpią dziś (niedziela) o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury i właśnie tam można jeszcze nabyć bilety.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.