CHRZEST PAŃSKI

8 STYCZNIA 2023

1. W dniu dzisiejszym kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie chrztu Jezusa jest dla nas okazją do pogłębionej refleksji i wdzięczności wobec Pana Boga za dar naszego chrztu, zachętą do modlitwy za tych, których postawił na drodze naszej wiary – rodziców i chrzestnych.
    Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się okres zwykły w liturgii, choć tradycyjnie do dnia 2 lutego szopka i śpiew kolęd przypominać nam będą o Tajemnicy Wcielenia.
  1. Dzisiaj odbędą się:
    – o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
    – o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe kół Żywego Różańca
  1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Bożym Słowem (salka)
  1. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na parafialną Mszę św. w int. zmarłego papieża Benedykta XVI.
  1. W następną niedzielę, 15 stycznia zapraszamy:
    – o godz. 15.00 na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
    Taca stanowić będzie zbiórkę gospodarczą.
    Po każdej Mszy św. wspomóc będzie można rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia w ramach programu Caritas: Rodzina – rodzinie.
  1. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym tygodniu nawiedzać będziemy mieszkańców bloków w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00 w następującym porządku:

Poniedziałek, 9 stycznia – ul. Żbikowska 22, 24, 26

Wtorek, 10 stycznia – ul. Ogińskiego 20; Łukasińskiego 26

Środa, 11 stycznia – ul. Paderewskiego 24, 26 ; Żółkiewskiego 7

Czwartek, 12 stycznia – ul. Pułaskiego 21, 22; Żbikowska 28, 30

Piątek, 13 stycznia – ul. Żółkiewskiego 5

Sobota, 14 stycznia – ul. Żółkiewskiego 9, 11

Poniedziałek, 16 stycznia – ul. Piasta 24, 26

Wtorek, 17 stycznia – ul. Sowińskiego 19

Środa, 18 stycznia – ul. Sowińskiego 23

Czwartek, 19 stycznia – ul. Wieniawskiego 22-30 (segmenty)

Piątek, 20 stycznia – ul. Skłodowskiej 27

Sobota, 21 stycznia – ul. Sowińskiego 21

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie – karteczki dostępne są w zakrystii.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodzców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
  1. W styczniu są jeszcze wolne intencje mszalne (także w tym tygodniu).
  1. Organizujemy wyjazd do Bośni i Hercegowiny na Festiwal Młodych w Medjugorie w lipcu br . -informacje w gablocie, a zapisy u ks. Grzegorza.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.