NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

VIII Niedziela zwykła

26 czerwca 2024

1. W dniu dzisiejszym:
    – kończy się okres, w którym zobowiązani jesteśmy do przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej
    o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowującą się do bierzmowania; po jej zakończeniu spotkanie integracyjne w salce
  1. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe; od soboty zaś czcić będziemy Serce Jezusa. Nabożeństwa te odprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – we wtorek – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
    – w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
    – w piątek – Nawiedzenie NMP
  1. W tym tygodniu zapraszamy uczestników i wszystkich chętnych na spotkania:
    – scholi – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00
    – grupy biblijnej – w piątek o godz. 19.30
  1. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na próbę przed Bożym Ciałem dziewczynki komunijne i rocznicowe (sypanie kwiatków, niesienie poduszek ozdobnych)
  1. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    Msze św. odprawione zostaną o godz.: 8.00, 10.00, 18.00
    Po Eucharystii o godz. 10.00 odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii.(Ogińskiego – Żbikowska – Zdziarska – Chabrowa – Kwiatów Polskich – Tuwima – Zdziarska – Żbikowska – Ogińskiego)
    Do udziału we Mszy św. i procesji wszystkich serdecznie zachęcamy. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza te, które przyjęły w tym roku I Komunię św. oraz obchodziły rocznicę tego wydarzenia (w strojach komunijnych), młodzież, służbę liturgiczną, poszczególne grupy i wspólnoty. Udział we wspólnym uczczeniu Eucharystii jest świadectwem naszej wiary i można za niego uzyskać odpust zupełny.
    Już teraz dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i za dekorację naszych domów. Prosimy też by nie parkować samochodów na trasie procesji. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała podczas wieczornych Eucharystii dziękować będziemy naszemu Panu za dar Jego Ciała i Krwi.
  1. Serdecznie prosimy o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję- specjalny koszyk wystawiony jest w kruchcie.
  1. Zapraszamy chętnych, by włączyć się w pracę wolontariatu wobec osób potrzebujących – spotkanie w czwartek o godz. 17.00 w salce.
  1. W sobotę, 1 czerwca:
    – Dzień Dziecka – ogarnijmy szczególną modlitwą dzieci – upraszając dla nich dar szczęśliwego dzieciństwa i łaski od Pana Boga.
    – I sobota- modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpoczną się Mszą św. poranną i trwać będzie do godz. 9.00.
    – ministranci udają się na rodzinną wycieczkę rowerową do Kampinosu
  1. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca:
    – o godz. 19.00 zapraszamy: do wspólnego różańca (kościół) i na spotkanie rodziców ministrantów (salka)
    obchodzić będziemy XVII Święto Dziękczynienia; Ks. kardynał kieruje do nas swoje słowo (gablota); w tym dniu po każdej Mszy zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności.
  1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej.
    Kierujemy także zaproszenie : dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.
  1. W poniedziałek o godz. 19.00 członkowie wspólnoty neokatechumenalnej odwiedzać będą mieszkańców ul. Gałczyńskiego 31b i 33 dzieląc się doświadczeniem swojej wiary. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
  1. Już dziś – wraz ze Stowarzyszeniem MOŻESZ – zapraszamy na doroczny parafialny festyn – Dzień Dziecka Bożego. W tym roku będzie to sobota – 8 czerwca Po Mszy św. , która rozpocznie się o godz. 11.00 będziemy się bawić całe popołudnie. Obok zabaw, pokazów, gier sportowych i warsztatów plastycznych, odbędzie się również finał loterii parafialnej – do wygrania m.in. rower, zabawki i rodzinne bilety do parku wodnego. Na placu przy kościele staną dmuchańce i kawiarenka. Osoby i firmy gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo  nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w kancelarii. I oczywiście modlimy się o pogodę i dobry humor!
  1. W sobotę, 15 czerwca na obiektach sportowych Znicz w Pruszkowie odbędzie się ogólnodiecezjalna parafiada, w której mogą wziąć udział dzieci (pod opieką własnych rodziców). Informacje i regulamin parafiady podany jest w gablocie – zapisy u ks. Grzegorza do niedzieli 2 czerwca.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
  1. Zwracamy się do rodziców znajdujących się podczas Mszy św. wraz ze swoimi dziećmi w ogrodzie. Przypominamy, że nie jest to ani plac zabaw, ani restauracja, ani bieżnia. Uwrażliwienie tego sobie i naszym dzieciom jest dobrym świadectwem wiary oraz zapewnieniem im bezpieczeństwa.
  1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Danuta KOMOSA i śp. Mirosław CYNOWSKI. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …