DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

2 czerwca 2024

1. Dzisiaj zapraszamy o godz. 19.00:
    – do modlitwy różańcowej (kościół)
    – na spotkanie rodziców ministrantów (salka)
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa odprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w czwartek – zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała – tradycyjnie w tym dniu podczas wieczornej Mszy św. błogosławić będziemy wianki
    – w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ; będzie to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci do udziału we Mszy św. o 17.15 oraz sakramentu pokuty od godz. 17.00 . Nabożeństwo czerwcowe bedzie odprawione po Mszy św. wieczornej; w dniu tym nie ma postu
    – w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP (poranna Msza św.)
  1. Zachęcamy uczestników i wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach:
    – męskiej wspólnoty św. Józefa – w poniedziałek o godz. 20.00
    – scholi – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00
    – grupy biblijnej – w piątek o godz. 19.30
  1. W tym tygodniu odbędą się próby dla kandydatów do sakramentu bierzmowania: we wtorek i czwartek o godz. 19.00 oraz ze świadkami bierzmowania w następną niedzielę o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
  1. W sobotę, 8 czerwca wraz ze Stowarzyszeniem MOŻESZ – zapraszamy na doroczny parafialny festyn – Dzień Dziecka Bożego. Po Mszy św. , która rozpocznie się o godz. 11.00 będziemy się bawić całe popołudnie. Obok zabaw, pokazów, gier sportowych i warsztatów plastycznych, odbędzie się również finał loterii parafialnej – do wygrania m.in. rower, zabawki i rodzinne bilety do parku wodnego. Na placu przy kościele staną dmuchańce i kawiarenka. Osoby i firmy gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo  nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w kancelarii; prosimy także o przyniesienie domowych ciast do kawiarenki
  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia kandydatów do wspólnoty ministranckiej.
  1. W sobotę, 15 czerwca na obiektach sportowych Znicz w Pruszkowie odbędzie się ogólnodiecezjalna parafiada, w której mogą wziąć udział dzieci (pod opieką swoich rodziców). Informacje i regulamin podany jest w gablocie – zapisy u ks. Grzegorza.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
  1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
  1. Dziękujemy wszystkim za godne przeżycie procesji Bożego Ciała: osobom przygotowującym poszczególne ołtarze, osobom niosącym feretrony, obrazy, różaniec, chorągwie, służbie liturgicznej: szafarzom, lektorom, ministrantom, dzieciom i ich rodzicom. Wszystkim za liczne uczestnictwo i godne świadectwo wiary.
  1. Od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy w całej Polsce Święto Dziękczynienia. To kontynuacja inicjatyw podjętych w czasie Sejmu Czteroletniego, który postanowił złożyć Bogu dar wotywny za możliwość uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym darem miało być powstanie Świątyni Najwyższej Opatrzności, jednak plany jej wzniesienia pokrzyżował III rozbiór Polski, a później II wojna światowa. Obecna świątynia zaczęła powstawać z inicjatywy prymasa Józefa Glempa w 1989 roku. Zgodnie z wolą Episkopatu dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie przy wyjściu z kościoła zbierane są do puszki ofiary na trwającą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Składamy za nie serdeczne podziękowanie.