JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 czerwca 2024

1. Dzisiaj ;
    – podczas Mszy św. o godz. 11.30 dziękować będziemy Panu Bogu za kończący się rok szkolny – zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców
    – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramentem
    – o godz. 19.00 spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. (salka).
  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa odprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  1. Zachęcamy uczestników i wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach:
    – scholi – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 – grupy biblijnej
    – w piątek o godz. 19.30
  1. Otoczmy naszą modlitwą i prośmy o Boże błogosławieństwo dla ministrantów, którzy wraz z ks. Grzegorzem udają się w sobotę na tygodniowy obóz nad morzem.
  1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom Dnia Dziecka Bożego! W ubiegłą sobotę, przy pięknej pogodzie bawiliśmy się całymi rodzinami na placu przy kościele, który z trudem już jest w stanie pomieścić wszystkie atrakcje, stoiska i gastronomię. Nasz festyn nie byłby możliwy bez pomocy i pracy wolontariuszy wspólnot parafialnych, zwłaszcza Domowego Kościoła. Dziękujemy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 i podopiecznym oraz opiekunom ze świetlicy środowiskowej Dom Jana Pawła II. W sposób szczególny dziękujemy indywidualnym  – często anonimowym – sponsorom i darczyńcom.
    Koszty organizacji przedsięwzięcia pokrywamy także dzięki wsparciu z budżetu Starostwa Powiatowego w Pruszkowie i środkom Stowarzyszenia Możesz oraz wpływom z loterii z nagrodami. Kwota pozostała do dyspozycji po opłaceniu rachunków – czyli 1000 złotych trafiła na parafialny fundusz charytatywny. Dodatkowo, także dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego kwotą 6 tys. złotych opłaciliśmy półroczną terapię pani Moniki chorej na stwardnienie rozsiane.
  1. Piastowski Klub Krwiodawców zaprasza do udziału w Akcji Krwiodawstwa; ambulans oczekiwał będzie w sobotę na parkingu Liceum przy ul. 11 Listopada 2a w godz. od 9.00 do 12.30.
  1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy do lektury.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.