Piętnasta niedziela zwykła

14 lipca 2024

1. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i sierpniu zmienia się układ Mszy św. niedzielnych. Są one odprawiane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 (chrzty) i 19.00. W dni powszednie nie ma zmian.
  1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. Następna niedziela rozpocznie obchód XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Modlić się będziemy wówczas w intencji kierowców i wszystkich użytkowników dróg; a po zakończeniu każdej Mszy błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy.
    Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone przez MIVA Polska na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w odległych zakątkach globu.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2025. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu , śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację. Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 i środowe o godz. 18.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.
  1. Wszystkim Państwu rozpoczynającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.