OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

4 sierpnia 2024

1. Sierpień jest miesiącem, podczas którego modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie. Plaga alkoholizmu i narkomanii zataczająca szerokie kręgi jest stale wezwaniem do podjęcia abstynencji i umartwienia w tej intencji.
  1. Dzisiaj o godz. 18.15 (przed Mszą wieczorną) zapraszamy na modlitwę różańcową.
  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii:
  • we wtorek– święto Przemienienia Pańskiego
  • w czwartek – wspomnienie św. Dominika
  • w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy
  • w sobotę – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (poranna Msza św.)
  1. We wtorek o godz.19.00 zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.
  1. Zapraszamy wszystkich chętnych na rekolekcje w drodze. Z Warszawy rusza kilka pielgrzymek do Częstochowy; zapisy i informacje na stronie internetowej pielgrzymek i naszej gablocie.
  2. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane: – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2025. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie prosimy o wcześniejszą rezerwację.
  1. Wszystkim Państwu przeżywającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.