DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 sierpnia 2024

1. Od następnej niedzieli powraca tradycyjny układ Mszy niedzielnych – odprawiane będą one o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej
    – we wtorek – wspomnienie św. Moniki
    – w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    – w czwartek– męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  1. W następną niedzielę (1 września) wspominać będziemy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkich, którzy polegli w tamtych tragicznych latach polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu. Będzie to jednocześnie I niedziela miesiąca – przed Mszą wieczorną – o godz. 17.15 modlić się będziemy słowami różańca w intencji wszystkich poległych na wojnie
  1. Msza św. rozpoczynająca nowy roku szkolnego odprawiona zostanie w niedzielę 8 września o godz. 11.30 ; wtedy także pobłogosławione zostaną tornistry i podręczniki dzieci rozpoczynających naukę w szkole (klasy pierwsze).
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2025.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. W dniach 14 – 15 września będzie pielgrzymka „Początki Chrześcijańskiej Polski”. W programie: Gniezno, Ostrów Lednicki, Górka Klasztorna, Byszewo, Toruń. Szczegółowe informacje – w gablocie i w sklepiku parafialnym.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Alicja GÓRNIAK, śp. Zenon CIEŚLAK i śp. Waldemar GACH. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…