DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
22 września 2024

1. W tych dniach Ojczyzna nasza przeżywa dramat powodzi w południowo-zachodniej Polsce,Wspieramy tak ciężko poszkodowanych naszą modlitwą i ofiarą materialną.Zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski,zbieramy dziś po Mszach Świętych przed kościołem ofiary do puszek na rzecz powodzian,które przekażemy do Caritas Polska.

Ponadto cały czas zbieramy datki do skarbonki przy drzwiach głównych – skarbonka jest oznaczona napisem „POWÓDŹ 2024”.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominać:
– w poniedziałek – Św.Ojca Pio z Pietrelciny prezbitera i stygmatyka
– w środę – Bł.Władysława z Gielniowa prezbitera
– w piątek – Św.Wincentego a Paulo prezbitera
– w sobotę – Św.Wacława,męczennika (podczas porannej Mszy Świętej).

3. Zapraszamy na spotkania:
– Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich – w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce
– scholi – w środę o godz.19.00 i sobotę o godz.17.00
– grupy biblijnej – w piątek o godz.19.30 w salce.

4. Do końca września trwają zapisy na kurs do sakramentu bierzmowania.Młodzież klas ósmych,oraz starszych,którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

5. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blenkiety umieszczone są przy wyjściu.

6. Przy wyjściu z kościoła na ławkach wyłożone są specjalne kartki,na których można zapisać imiona naszych zmarłych,których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach.Kartki te składamy do końca listopada na ręce księży w zakrystii bądź w kancelarii.

7. Przypominamy także o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych: sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18.00,począwszy od 1 listopada.Choć imion czy nazwisk może być wiele,to przecież dla każdego z nich ma ona wartość najwyższą.Kartki z imionami i nazwiskami zmarłych można składać w kancelarii i w zakrystii.Przy zapisywaniu podajemy też dzień tygodnia,w którym na początku Mszy Św. te konkretne imiona będą odczytywane.

Msze te to nie modlitwa wypominkowa – te mają swoją odrębną tradycję i są praktykowane przez cały rok.

8. Dzisiaj o godz.19.00 zapraszamy rodziców ministrantów oraz ministrantów na spotkanie w kaplicy.Spotkanie jest obowiązkowe.

9. Otwarty sklepik parafialny zaprasza do odwiedzenia.Możemy w nim nabyć bieżące numery prasy katolickiej oraz wiele wartościowych książek religijnych.Serdecznie zapraszamy.

ZBIÓRKA RZECZY DLA POWODZIAN W PIASTOWIE
Dla powodzian z południowo-zachodniej Polski potrzebne są:
– niegazowana woda butelkowana 1,5 l
– długoterminowa żywność
– chemia gospodarcza
– kalosze
– mocne rękawice
– worki o dużej pojemności
– grabie,łopaty
– wiadra.

Powyższe produkty zbierane są:
– w Szkole Podstawowej Nr 4 (ul.Żbikowska 25) w godz.7.30 – 15.00