DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

29 września 2024

1. We wtorek, 1 października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, które odprawiane będą codziennie: w dni powszednie i niedziele o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci : we wtorki i czwartki.
    Wszystkich zapraszamy serdecznie. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie; należy wówczas spełnić następujące warunki:
    a. pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły;
    b. z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic;
    c. przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – św. Hieronima
    – we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus
    – w środę – św. Aniołów Stróżów
    – w piątek– św. Franciszka z Asyżu
    – w sobotę – św. Faustynę Kowalską (poranna Msza św.)

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota października.
    – w czwartek, po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań
    – w piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – spowiedź od godz. 16.30 (obowiązkowo dla dzieci klas czwartych) ; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej różaniec i Litania do Serca Bożego
    – w sobotę- po porannej Mszy modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP

1. Zapraszamy na spotkania grup:
    – scholii – w środę o godz. 19.00 i sobotę o godz. 17.00
    – grupy biblijnej – w piątek o godz. 19.30

1. Zapraszamy do kościoła na spotkania:
    – rodziców dzieci klas trzecich (komunijnych) – w poniedziałek o godz. 19.00. Dzieci pierwszokomunijne we wtorek, podczas pierwszego różańca o godz. 17.15 otrzymają różańce.
    – rodziców dzieci klas czwartych (rocznicowych) -we wtorek o godz. 19.00.

1. Do końca września trwają zapisy na kurs do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych, oraz starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Pierwsze spotkanie dla kandydatów i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 6 października o godz. 19.00.

1. Przypominamy już teraz o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych : sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Choć imion czy nazwisk może być wiele to przecież dla każdego z nich ma ona wartość najwyższą. Imiona i nazwiska zmarłych można podawać w kancelarii i zakrystii. Przy zapisywaniu wskazujemy też dzień tygodnia, w którym na początku Mszy te konkretne imiona będą odczytywane. Msze te, to nie modlitwa wypominkowa – te mają swoją odrębną tradycję i są praktykowane w innej formie przez cały rok.

1. Przy wyjściu z kościoła na ławkach są wyłożone specjalne kartki, na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.

1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – poszkodowanym podczas powodzi – datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych są na ten cel przeznaczone
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.