DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA
6 października 2024

1. Dzisiaj pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami – początek o godz. 19.00 w kościele.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie: w dni powszednie i niedziele o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci : we wtorki i czwartki.
  1. Wśród grup działających w naszej są też rodzice modlący się systematycznie za swoje dzieci na różańcu. Tworzą oni Róże różańcowe – zachęcamy gorąco, by dołączyć do tej modlitwy. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  1. W poniedziałek członkowie wspólnoty neokatechumenalnej odwiedzać bedą mieszkańców ul. Sułkowskiego 14 i 16 dzieląc się doświadczeniem swojej wiary. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie
  1. Zapraszamy chętnych na spotkania grup:
    – scholii – w środę o godz. 19.00 i sobotę o godz. 16.30.
    – męskiej wspólnoty św. Józefa – w czwartek o godz. 20.00
    – grupy biblijnej – w piątek o godz. 19.30
  1. W sobotę odbędzie się Piłkarski Turniej Ministrancki. Wspierajmy naszą młodzież, by godnie reprezentowała naszą parafię.
  1. W następną niedzielę:
    – obchodzić będziemy XXIV Dzień Papieski; w dniu tym w całej naszej Ojczyźnie przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
    – o 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas trzecich (komunijnych)
  1. Świętość w codzienności – na spotkanie pod takim tytułem zapraszamy w przyszłą niedzielę, 13 października, po Mszy św. wieczornej ok godz. 19:00. Będzie to w naszej parafii inauguracja obchodów 40-tej rocznicy śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego życie i męczeństwo stale odkrywane, staje się wyjątkowym świadectwem wiary i miłości do Ojczyzny. Naszym gościem będzie Paweł Kęska z Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki oraz Adam Nowosad, jeden ze świadków w procesie beatyfikacyjnym Kapelana Solidarności.
  1. Przypominamy już teraz o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych : sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Choć imion czy nazwisk może być wiele to przecież dla każdego z nich ma ona wartość najwyższą. Imiona i nazwiska zmarłych można podawać w kancelarii i zakrystii. Przy zapisywaniu wskazujemy też dzień tygodnia, w którym na początku Mszy te konkretne imiona będą odczytywane. Msze te, to nie modlitwa wypominkowa – te mają swoją odrębną tradycję i są praktykowane w innej formie przez cały rok.
  1. Przy wyjściu z kościoła są specjalne kartki, na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – poszkodowanym podczas powodzi – datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych są na ten cel przeznaczone
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku – w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.