Trzynasta Niedziela zwykła

30 czerwca 2024

1. Kończy się czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: dzisiaj ostatnie w kościele o godz. 17.30, zaś przy kapliczce na ulicy Długosza o godz. 19.30.
  1. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i sierpniu zmienia się układ Mszy św. niedzielnych. Będą one w tym okresie (od następnej niedzieli) odprawiane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 (chrzty) i 19.00. W dni powszednie nie ma zmian.
  1. W tym tygodniu przypadają:
    – I czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji nowych powołań Koronką do Bożego Miłosierdzia
    – w I pierwszy zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 17.30; nabożeństwo do Bożego Serca odbędzie się po wieczornej Eucharystii.
    – w I sobotę poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, które trwać będą do godz. 9.00.
  1. Przyszła niedziela będzie pierwszą w lipcu – o godz. 18.30 (przed mszą wieczorną) zapraszamy do wspólnego różańca.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  1. Wczoraj obchodziliśmy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; z tej okazji cały kościół wspiera konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej w tylu miejscach świata – my również możemy to uczynić wychodząc ze świątyni (specjalne puszki)
  1. Wszystkim Państwu rozpoczynającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.