DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2024

1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – w środę – św. Maksymiliana Kolbe
    – w sobotę – św. Jacka (poranna Msza św.)
  1. W czwartek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
    Msze św. z obrzędem błogosławienia ziół i kwiatów odprawione będą o godz.: 8.00, 10.00, i 18.00.
    W tym dniu wszyscy katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.
    Wspominać będziemy także 104. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”; modlimy się również w intencji wszystkich pątników (zwłaszcza z naszej parafii), którzy po trudzie pielgrzymiej drogi docierają na Jasną Górę.
  1. W związku z wejściem w życie ustawy dotyczącej ochrony dzieci, w naszej parafii zostały opracowane zasady, które mają się przyczynić do tworzenia bezpiecznego środowiska parafialnego w taki sposób, by każdy mógł się czuć dobrze, był akceptowany i szanowany. Standardy określające sposoby zachowań, jak również sposoby reagowania na krzywdę lub niestosowne zachowanie są udostępnione na parafialnej stronie internetowej oraz w kancelarii.
    W parafii wskazano również Osobę Zaufania, której dane są podane w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. Jest to osoba, do której można się zwracać w przypadkach dostrzeżenia krzywdy.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na 2025 rok.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  1. W dniach 14 – 15 września będzie pielgrzymka „Początki Chrześcijańskiej Polski”. W programie: Gniezno, Ostrów Lednicki, Górka Klasztorna, Byszewo, Toruń. Szczegółowe informacje – w gablocie i w sklepiku parafialnym.
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Andrzej KAZIMIERSKI. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłego w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…