DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

8 września 2024

1. Dzisiaj:
    – o godz. 11.30 Msza św. na rozpoczynająca nowy rok szkolny, pobłogosławione zostaną wówczas tornistry i podręczniki dzieci rozpoczynających naukę w szkole (klasy pierwsze).
    – o godz. 19.00 spotkanie lektorów
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
    – w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego (poranna Msza św.)
  1. Zapraszamy uczestników i wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach:
    – scholii – w środę o 19.00 i sobotę o 17.00 – grupy biblijnej w piątek o 19.30
  1. W następną niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2025.
  2. Trwają zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub do zakrystii.
  1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej – zapisy, po akceptacji rodziców w zakrystii.
  2. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.