DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

15 września 2024

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Oddziaływania – z troską pochylamy się nad pracą ludzi mediów i prosimy o rzetelność i odpowiedzialność w przekazywaniu wiadomości i komentowaniu rzeczywistości. Jednocześnie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W kiosku parafialnym każdy z nas niezależnie od wieku może i powinien znaleźć właściwą dla siebie lekturę. Często jest to dobry pomysł na drobny upominek dla kogoś bliskiego.
    W naszej parafii można stale nabyć następujące czasopisma:
    Dla osób dorosłych:
    Niedziela, Gość niedzielny, Źródło, Różaniec, Egzorcysta, Cuda i łaski, Arka, Głos Ojca Pio, Rycerz niepokalanej, Znak Pokoju, Moja Rodzina, W naszej Rodzinie, Któż jak Bóg, Wychowawca, List, Miłujcie się.
    Dla dzieci:
    Anioł Stróż, Mały Gość, Ola i Jaś, Promyczek, Dominik (dla dzieci pierwszokomunijnych)
  1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – św. Korneliusza i Cypriana, męczenników
    – we wtorek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
    – w środę – św. Stanisława Kostkę, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży
    – w sobotę– św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę (poranna Msza św.)
  1. Zapraszamy na spotkania:
    – scholi – w środę o godz. 19.00 i sobotę o godz. 17.00
    – grupy biblijnej – w piątek o godz. 19.30
  2. Trwają zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  1. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Piastowie oraz Piastowski Klub Krwiodawców serdecznie zapraszają do udziału w najbliższą sobotę – 21 września 2024 w RODZINNYM PIKNIKU SZKOLNYM organizowanym przez radę rodziców i uczniów szkoły na którym będzie można między innymi oddać krew dla chorej Kasi. Ambulans znajdziemy na terenie szkoły przy ul. Żbikowskiej 25 w godzinach od 9.00 do 13.00. Żeby oddać krew należy być po lekkim posiłku i posiadać przy sobie dokument z numerem PESEL. Pomóżmy Kasi wrócić do zdrowia, bo My zawsze niesiemy pomoc i dzielimy się najcenniejszy darem życia. Serdecznie zapraszamy
  2. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  3. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2025.

ZBIÓRKA RZECZY DLA POWODZIAN W PIASTOWIE
Dla powodzian z południowo-zachodniej Polski potrzebne są:
– niegazowana woda butelkowana 1,5 l
– długoterminowa żywność
– chemia gospodarcza

Powyższe produkty zbierane są:
– w Szkole Podstawowej Nr 4 (ul.Żbikowska 25) w godz.7.30 – 15.00
– w siedzibie OSP Piastów (ul.Warszawska 24) w godz.15.00 – 20.00