DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2024

1. Dzisiaj :
    – o 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas trzecich (komunijnych)
    – Świętość w codzienności – na spotkanie pod takim tytułem zapraszamy po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00. Będzie to w naszej parafii inauguracja obchodów 40-tej rocznicy śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego życie i męczeństwo stale odkrywane, staje się wyjątkowym świadectwem wiary i miłości do Ojczyzny. Naszym gościem będzie Paweł Kęska z Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki oraz Adam Nowosad, jeden ze świadków w procesie beatyfikacyjnym Kapelana Solidarności.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie: w dni powszednie i niedziele o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci : we wtorki i czwartki.
  1. W tym tygodniu wspominać w liturgii będziemy:
    – we wtorek – św. Teresę z Avila, doktora Koscioła.
    – w środę – św. Jadwigę Śląską (46 roczn.wyboru św. Jana Pawła II)
    – w czwartek- św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    – w piątek – św. Łukasza, Ewangelistę (dzień modlitw za pracowników służby zdrowia)
    – w sobotę – bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana naszej Archidiecezji i męczennika (40.- rocznica smierci) (poranna Msza św.)
  1. W poniedziałek członkowie wspólnoty neokatechumenalnej odwiedzać bedą mieszkańców ul. Studziennej 12 i 14 dzieląc się doświadczeniem swojej wiary. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie
  1. Zapraszamy chętnych na spotkania wspólnot:
    – grupa Uwielbienia -we wtorek o godz. 20.15
    – scholi – w środę o godz. 19.00 i sobotę o godz. 16.30.
    – grupy biblijnej – w piątek o godz. 19.30
  1. W następną niedzielę – Niedzielę Misyjną:
    – o godz. 19.00 zapraszamy na Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem – taca stanowić będzie zbiórkę na misje.
  1. Przy wyjściu z kościoła są specjalne kartki, na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  1. Przypominamy o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych : sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Imiona i nazwiska zmarłych można podawać w kancelarii i zakrystii; przy zapisywaniu wskazujemy też dzień tygodnia, w którym te konkretne imiona będą odczytywane.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – poszkodowanym podczas powodzi – datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych są na ten cel przeznaczone
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku – w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  1. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2025.
  1. Dziś, w Dzień Papieski – zgodnie z wolą Episkopatu (list odczytany w ubiegłą niedzielę) przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na rzecz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.
  1. Z okazji zbliżającej się 46 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Jego krwi.