TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
22  listopada  2020

 1. Dzisiejsza niedziela, kończąca rok kościelny poświęcona Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata jest naszą uroczystością odpustową. Do jej dobrego, duchowego przeżycia prowadziło nas adoracyjne trwanie przed Najświętszym Sakramentem. Cieszy nas znaczna liczba osób, które w tym czasie gromadziły się w świątyni.Główną Mszę św. odpustową odprawimy o godz. 10.00; po niej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.  Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny /zachowując zwykłe warunki/.
 1. „Nie lękajcie się, Ja Jestem! – tym zawołaniem zapraszamy na krótkie spotkanie muzyczne, które odbędzie się po niedzielnej (dzisiejszej) Mszy wieczornej. Ze względu  na szczególny charakter dnia – Eucharystia i samo wydarzenia będą transmitowane. Transmisja będzie dostępna na kanale naszej parafii w serwisie You Tube (czyt jutjub). W tym trudnym dla wielu czasie chcemy wyśpiewać całemu światu, że to Chrystus Król jest Panem naszego życia.
 1. Następna niedziela, 29 listopada:
    rozpocznie nowy okres liturgiczny – Adwent – taca w tym dniu  przeznaczone będą na utrzymanie Warszawskiego  Seminarium Duchownego, a po Mszach wspomóc będzie można rodzinę z Aleppo – można będzie nabyć poświęcone opłatki wigilijne
 1. W przyszłą niedzielę także o godz. 15.30 zapraszamy na katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. (kaplica)
 1. Do końca listopada można na ręce księży można składać kartki z imionami naszych zmarłych,  których wspominać będziemy przez cały rok  w wypominkach. Jest też już dostępna księga intencji na rok 2021 – jeszcze w  grudniu br. są wolne intencje.  
 1. Kancelaria parafialna czynna jest  w  poniedziałek, środę i piątek; bardzo prosimy kontaktować się tylko w pilnych sprawach, np. pogrzebów.  
 1. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii;  o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
 1. Pragniemy poinformować, iż wznowiona została działalność parafialnej strony internetowej – jest ona dostępna pod adresem: parafiapiastow.pl.
 1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności:  śp. Joanna POLISIAKIEWICZ. W serdecznej modlitwie polecajmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com