PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020 r.

1. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku i troski w przygotowanie i poprowadzenie w ubiegłą niedzielę uroczystości odpustowych. Słowa te kierujemy zwłaszcza do całej Służby Liturgicznej, dziękujemy także za wieczorne przedstawienie słowno – muzyczne – za jego organizację i przygotowanie oraz za transmisję internetową – kierujemy to podziękowanie na ręce p. Katarzyny Ufnal i p. Artura Moczarskiego.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Oczekując na cud narodzin w Betlejem, tzn. przeżywając Adwent czynimy to z radością, ale i z postawą wzmożonej czujności i modlitwy. Tegoroczne dni skupienia przed Świętami odbędą się od III Niedzieli Adwentu do wtorku, czyli w dniach : 13-15 grudnia.

3. Uroczysta Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – zwana Roratnią – będzie odprawiana w naszej parafii codziennie (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego w niej udziału. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony.
4. W porównaniu z poprzednimi, tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy. Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. W wielu osobach wywołuje ona lęk i niepewność. W wielu już zostawiła trudne doświadczenie choroby, a nawet śmierci bliskiej osoby. Właśnie dlatego prosimy, aby w nadchodzącym czasie otworzyć nasze serca na nadzieję, którą przynosi Chrystus. Niech oczekiwanie na spełnienie tej nadziei umocni naszą wiarę, stając się źródłem pokoju serca oraz przyczyni się do przemiany nie tylko pojedynczych osób, ale i całych społeczności – naszych rodzin i naszej ojczyzny. Zachęcamy wraz z Księżmi Biskupami do uczestnictwa w codziennych Mszach świętych roratnich, do spotkań z przebaczającym Jezusem w sakramencie pojednania, do prywatnej bądź wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych.

5. W okresie Adwentu zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową – Jutrznię (z czytaniami Godziny czytań) od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Modlitwa ta, prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne jest dobrym duchowym przygotowaniem do nadchodzących świąt, zapraszamy wszystkich chętnych bardzo serdecznie.

6. W dniu dzisiejszym zapraszamy o godz. 15.30 młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę

7. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
a. w poniedziałek – św. Andrzeja, apostoła
b. w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
c. w piątek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę

8. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek po wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich słowami Koronki do Bożego miłosierdzia
– W piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – a uczynić to możemy obmywając swoje serca w zdrojach Bożego miłosierdzia – spowiedź od godz. 17.00; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. o godz.18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
– W sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00– zapraszamy serdecznie.

9. W przyszłą niedzielę:
a. obchodzony będzie XXI Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na ten cel
b. rusza doroczna akcja pomocy potrzebującym. U stóp ołtarza, przez kolejne niedziele, podczas mszalnego obrzędu przygotowania darów, będzie można złożyć dar pieniężny dla osób potrzebujących z naszej Parafii. Za pozyskane środki będziemy mogli przygotować podarunki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii i wesprzeć parafialny fundusz charytatywny.
Ofiara ta pozwala nie tylko na okazjonalną pomoc, lecz w ciągu roku umożliwia wspieranie wielu rodzin, będących w trudnej sytuacji.

10. Tradycyjnie w adwencie rozpoczynała się wizyta duszpasterska – kolęda. Z uwagi jednak na trwającą pandemię jej rozpoczęcie jest rozważane wstępnie od stycznia. Szczegółowe informacje dotyczące czasu jak i formy spotkań kolędowych podane zostaną w późniejszym terminie.

11. Od dzisiaj dostępne są poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych, w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie. W niedziele nabyć będzie można opłatki w kruchcie kościoła, zaś w dni powszednie przed lub po każdej Mszy św. w zakrystii.

12. Rodzice ministrantów zapraszają także do nabycia stroików świątecznych wykonanych własnoręcznie przez siebie. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz ministrancki w celu dofinansowania obozu letniego. Stroiki można będzie nabyć dzisiaj przed kościołem po Mszach św. o godz.: 10:00, 11:30 i 13:00.

13. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

14. Można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych do modlitwy wypominkowej. Od następnej niedzieli lista wszystkich zgłoszonych do tej modlitwy umieszczona będzie w gablocie.

15. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Mieczysław STARCZEWSKI . W serdecznej modlitwie polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

16. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę Soubhi i Marline ze zniszczonego Aleppo w Syrii, którą opiekuje się nasza Parafia. To nasza listopadowa zbiórka dla nich.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com