III NIEDZIELA ZWYKŁA
24 STYCZNIA 2021

1. Dzisiaj:
– obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego – jest ona zachętą, by słowa Biblii stały się rzeczywistym pokarmem naszych serc, zachęcamy do częstego sięgania po słowa Pana, zwłaszcza w naszych rodzinach
– podczas Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji naszych Babć i Dziadków, a po jej zakończeniu zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania przy żłóbku
– o godz. 15.30 młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na katechezę
– o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
– we wtorek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
– w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

3. W najbliższą niedzielę, 31 stycznia:
– zapraszamy dzieci klas komunijnych wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.30:
– taca w tym dniu stanowić będzie zbiórkę gospodarczą – ostatnią, przeznaczona na spłatę nowego umeblowania zakrystii.

4. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

5. Trwają spotkania kolędowe, dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i ofiary składane na rzecz Parafii rodzinom z ubiegłego tygodnia. Pragniemy podać plan kolędy na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 5 lutego.

25 stycznia, poniedziałek – nie ma kolędy
26 stycznia, wtorek – ul. SKŁODOWSKIEJ 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49
27 stycznia, środa – ul. GAŁCZYŃSKIEGO 31, 31A, 31B, 33, 33A, 33B
28 stycznia, czwartek – ul. KORCZAKA 8; TUWIMA 18, 20, 22, 24, 26; MIERNICZA 36, 36A, 38, 40, 41
29 stycznia, piątek – ul. STUDZIENNA 2, 4, 8, 10, 12, 14, 16, 35, 39

W zakrystii są przygotowane specjalne karteczki informujące o kolędzie – bardzo prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu ich na klatkach schodowych.
Od następnego tygodnia zapraszamy mieszkańców domków w następującym porządku:

1 lutego, poniedziałek – BĄKI, CHABROWA, KWIATÓW POLSKICH, KWITNĄCA, RUMIANKOWA, SŁONECZNIKOWA, TĘCZOWA, PADEREWSKIEGO(PRUSZKÓW)
2 lutego, wtorek – nie ma kolędy
3 lutego, środa – KONOTOPA
4 lutego, czwartek – ul. BRZECHWY, GAŁCZYŃSKIEGO, HERBERTA, KASPROWICZA, LECHONIA LEŚMIANA, ROZBRAT, ZBIGNIEWA, ZDZIARSKA
5 lutego, piątek – ul. MIERNICZA, STUDZIENNA, ZIMNA

Wspomniany plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej – tam również podane są terminy do końca tegorocznej kolędy.
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka), która podczas spotkania po Eucharystii zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść innego dnia do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych – służyć temu będzie czas sobotni.

6. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Elżbieta Michalak. W pokornej modlitwie polecajmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

7. Kard. Kazimierz Nycz zdecydował, że niedziela dzisiejsza będzie Dniem solidarności z Chorwacją i tego dnia w kościołach na terenie archidiecezji, po każdej Mszy będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce w dn. 29 grudnia 2020r. Za pomoc tę w imieniu wszystkich poszkodowanych składamy serdeczne podziękowanie.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com