IV NIEDZIELA ZWYKŁA
31 stycznia 2021

1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich).

2. We wtorek, 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Kościół obchodzi wówczas Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Pamiętajmy o tej jakże licznej rzeszy osób, które poprzez osobiste wyrzeczenia wspierają dzisiejszy świat wieloraką duchową pomocą. Msze św. odprawione zostaną o godz.: 7.00; 9.00 i 18.00.
Ofiary składane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na zakony klauzurowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec (gromnic) wraz z ich osłonką.

3.W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w piątek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę
– w sobotę – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy (Msza poranna)

4. Najbliższy piątek będzie pierwszym w lutym. Po porannej Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. Zachęcamy do sakramentu pokuty od godz. 17.00; o godz. 17.15 zapraszamy na Mszę pierwszopiątkową dla dzieci.

5. Następna niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu – po wieczornej Eucharystii zapraszamy do modlitwy różańcowej

6. Są jeszcze wolne intencje mszalne w lutym, oraz terminy Mszy św. gregoriańskich. Informacje w zakrystii lub kancelarii.

7. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

8. Pragniemy serdecznie podziękować za ubiegłotygodniowe przedstawienie kolędowe (po Mszy o godz. 11.30) powstałe w ramach warsztatów Akademii Rodzica organizowane przez Stowarzyszenie Możesz.

9. Trwają spotkania kolędowe, dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i ofiary składane na rzecz Parafii rodzinom z ubiegłego tygodnia. Pragniemy podać plan kolędy do jej końca, tzn. do dnia 16 lutego.

Od następnego tygodnia zapraszamy mieszkańców domków w następującym porządku:

1 lutego, poniedziałek – BĄKI, CHABROWA, KWIATÓW POLSKICH, KWITNĄCA, RUMIANKOWA, SŁONECZNIKOWA, TĘCZOWA, PADEREWSKIEGO(PRUSZKÓW) 2 lutego, wtorek – nie ma kolędy 3 lutego, środa – KONOTOPA 4 lutego, czwartek – ul. BRZECHWY, GAŁCZYŃSKIEGO, HERBERTA, KASPROWICZA, LECHONIA LEŚMIANA, ROZBRAT, ZBIGNIEWA, ZDZIARSKA
5 lutego, piątek – ul. MIERNICZA, STUDZIENNA, ZIMNA

8 lutego, poniedziałek – ul. BĄKOWSKA, GRANICZNA, SKRAJNA, SKŁODOWSKIEJ (wraz z nowymi segmentami i blokami)
9 lutego, wtorek – ul. CHOPINA, KARŁOWICZA, NAMYSŁOWSKIEGO, WARSZAWSKA, WIENIAWSKIEGO
10 lutego, środa – ul. BARCEWICZA, BOHATERÓW WOLNOŚCI, MONIUSZKI
11 lutego, czwartek – ul. MARII DĄDROWSKIEJ, DŁUGOSZA, KORCZAKA, MIŁOSZA, NAŁKOWSKIEJ, NORWIDA, TUWIMA, WYSPIAŃSKIEGO
12 lutego, piątek – ul. BEMA, DĄBROWSKIEGO, EMILII PLATER, KOŚCIUSZKI, PIŁSUDSKIEGO domki oraz nowe bloki, LISA-KULI, OKRZEI, PIASTA

15 lutego, poniedziałek – ul. OGIŃSKIEGO, KURPIŃSKIEGO, PADEREWSKIEGO(PIASTÓW), SKORUPKI, ŻBIKOWSKA(WRAZ Z OSIEDLEM EKO), PUŁASKIEGO, WYSOCKIEGO
16 lutego, wtorek – ul. ŁUKASIŃSKIEGO, PRĄDZYŃSKIEGO, SOBIESKIEGO, SOWIŃSKIEGO, SUŁKOWSKIEGO, ŻÓŁKIEWSKIEGO

Wspomniany plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka) , która podczas spotkania po Eucharystii zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść innego dnia do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych – służyć temu będzie czas sobotni.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com