IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14 MARCA 2021

1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich). Rozpoczęcie o godz. 15.30.

2. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas rocznicowych, czwartych.

3. W piątek, 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkich, którym patronuje św. Józef polecamy łaskawości Pana Boga. W dniu tym można spożywać potrawy mięsne.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki: Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych ok. 18.30.
– w niedziele: Gorzkie Żale, wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła- Jutrznię – prowadzoną przez Wspólnoty Neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.

6. W następną niedzielę:
– o godz. 15.30 odbędzie się konferencja dla grupy kandydatów do bierzmowania
– po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem
– ofiary składane na tacę stanowić będą zbiórkę gospodarczą przeznaczoną na potrzeby naszej wspólnoty

7. Kościół żyje Eucharystią – jej sprawowanie i możliwość przyjęcia Komunii jest największym skarbem. Zbliża się Wielkanoc – zwracamy się do osób chorych, starszych- nie opuszczającyh swoich domów, nie mogących przyjść do świątyni. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są gotowi do posługi w domach zgłoszonych chorych, gdzie zachowując rygory sanitarne (maseczka, dezynfekcja) mogliby w niedzielę przynosić im Komunię św. . Oczywiście powinno to być poprzedzone wizytą kapłana i sakramentem pokuty. Zgłoszenia w zakrystii.

8. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych dostępnych w naszym sklepiku. Niech w tym wyjątkowym czasie znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.

9. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

10. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek, środę i piątek.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com