V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 MARCA 2021

1. Poprzez dzisiejszą niedzielę wchodzimy w ostatni okres Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej. Pamiętajmy, by znaleźć czas na sprawę najważniejszą: na przemodlenie tajemnicy Odkupienia. To czas szczególnego dawania świadectwa wierze: przez umartwienie, wyrzeczenie, zwielokrotnioną modlitwę. To czas odkrywania rzeczywistości krzyża, które zasłonięte pragną wizerunek Ukrzyżowanego wyryć w naszych sercach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki : Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych ok. 18.30.
– w niedziele : Gorzkie Żale, wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w porannej modlitwie Kościoła- Jutrzni – prowadzonej przez Wspólnoty Neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.

4. Dzisiaj odbędą się:
a. o godz. 15.30 konferencja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
b. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
c. po Mszy św. wieczornej wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem

5. W czwartek, 25 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W dniu tym, który obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6. Przyszła niedziela, zwana Palmową rozpocznie najważniejszy tydzień roku, zwany Wielkim.

a. podczas każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną gałązki palmowe

b. z uwagi na obostrzenia sanitarne nie będzie tradycyjnej procesji podczas Mszy św. o godz. 11.30

c. zapraszamy w tym dniu na dodatkową Mszę św. o godz. 16.00 (krótsza)

d. po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia w ramach akcji Caritas: Rodzina – rodzinie.

7. Zachęcamy wszystkich do gorliwej modlitwy w gronie rodzinnym. Módlmy się także za całą służbę zdrowia: lekarzy, pielęgniarki, za personel medyczny – o bezpieczną pracę dla nich i siły.

8. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, środę i piątek.

9. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku oprócz kart świątecznych można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.

10. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

11. W kruchcie kościoła lektorzy rozprowadzają sztuczne palmy ; dochód zostanie przeznaczony na fundusz lektorski. Żywe i sztuczne palmy będzie można również nabyć w Niedzielę Palmową przed wejściem do kościoła przed wszystkimi Mszami

12. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Robert PIETRASZEK. W pokornej modlitwie polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com