II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 kwietnia 2021

1. Z radością pragniemy poinformować, iż nasz parafianin, diakon Paweł Zienkiewicz, alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie otrzyma w dniu 29 maja br. święcenia prezbiteratu. Posługę księdza Pawła polecamy z wdzięcznością Panu Bogu, a wszystkich prosimy o modlitwę w jego intencji.

2. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia:
– o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia, podczas których modlić się będziemy o ustanie epidemii. Za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny
– o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. i katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. W sobotę dzień imienin obchodził będzie Ks. Robert. Dostojnego solenizanta polecać będziemy Panu Bogu podczas Mszy św. porannej i wieczornej.

4. W następną niedzielę taca stanowić będzie zbiórkę gospodarczą dla naszej Parafii.

5. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się swoją wiarą i zaangażowaniem w przebieg tegorocznych Świąt Paschalnych. Dziękujemy całej Służbie Liturgicznej: lektorom i ministrantom na ręce odpowiedzialnego za nich Karolowi, ceremoniarzom: Zbigniewowi i Marcinowi. Dziękujemy szafarzom Komunii św. na ręce p. Tomasza, p. Iwonnie i scholi za starannie wykonane śpiewy, poszczególnym grupom parafialnym za gorliwość i komentarze liturgiczne, za życzenia skierowane pod naszym adresem, p. Tadeuszowi dbającemu o zakrystię, dziękuje też Księżom za gorliwą pracę i służbę w konfesjonale.

Dziękujemy serdecznie za ogrom pracy włożony w realizację transmisji z naszych parafialnych uroczystości i użyczenie odpowiedniego sprzętu panu Piotrowi Kowalskiemu i oczywiście nieodzownemu panu Arturowi Moczarskiemu (także za śpiew i zaangażowanie liturgiczne). Jednocześnie wszystkich, którzy łączyli się z nami duchowo przepraszamy za występujące czasami kłopoty techniczne, niestety nie udało się ich całkowicie uniknąć. Dziękujemy także Piotrowi Łyczkowskiemu za pomoc w nagłośnieniu.

Słowa specjalnego podziękowania kierujemy wobec wszystkich, którzy zaangażowani byli w projektowanie i budowę Ciemnicy i Bożego Grobu.

Wszystko w dekoracji Bożego Grobu pomagało nami skupiać się na Chrystusie Eucharystycznym. Krzyż w tle monstrancji przypominał kierunek naszych dążeń ku niebu, a także o tym, że droga do świętości wiedzie przez umiłowanie Krzyża, a pokonywanie przeszkód , to znak naszych zmagań. Bardzo mocno przemawiała umieszczona centralnie na pół przełamana Hostia. Kłosy zbóż przypominając słowa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało, proście więc Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje”, były prośbą o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Dziękujemy wykonawcom: Bogusławie Woźniak, Agnieszce i Arturowi Steinhagenom, Piotrowi Zadrożnemu, Arturowi Słomce, Panu Antczakowi, Tomaszowi Kalwarczykowi, Karolowi Gałązce, Pawłowi Zaleśnemu.

6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować także tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą, także tą wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer konta podany jest na stronie internetowej oraz w gablocie, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

7. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

8. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.

9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Jerzy Dymek, śp. Elżbieta Wielgolewska i śp. Małgorzata Dudek. W pokornej modlitwie polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com