1. Z radością pragniemy poinformować, iż nasz parafianin, diakon Paweł Zienkiewicz, alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie otrzyma w dniu 29 maja br. święcenia prezbiteratu. Posługę księdza Pawła polecamy z wdzięcznością Panu Bogu, a wszystkich prosimy o modlitwę w jego intencji.

2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. W tym tygodniu: – w poniedziałek podczas wieczornej Mszy św. przyzywać będziemy wstawiennictwa św. Józefa, Oblubieńca NMP (czynimy tak każdego 19-go dnia miesiąca w ramach Roku św. Józefa) – w piątek, 23 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu wolno spożywać potrawy mięsne.

4. W sobotę dzień imienin obchodził będzie Ks. Grzegorz. Dostojnego solenizanta polecać będziemy Panu Bogu podczas Mszy św. porannej i wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Dobrego Pasterza: – o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. i katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. – taca stanowić będzie zbiórkę na rzecz Seminarium Duchownego w Warszawie
– po Mszach św. wesprzeć można będzie także ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia.

6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować także tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą, także tą wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer konta podany jest na stronie internetowej oraz w gablocie, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

7. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

8. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.

9. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Janina MALISZEWSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com