NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
IX Niedziela zwykła
30 maja 2021

1. Dzisiaj:
– podczas Mszy św. o godz. 10.00 dokonamy uroczystego poświęcenia nowych stalli dla służby liturgicznej w prezbiterium oraz miejsca przewodniczenia dla celebransa
– o godz. 13.00 odbędzie się uroczysta Msza św. prymicyjna naszego parafianina Pawła Zienkiewicza, który w dniu wczorajszym otrzymał świecenia kapłańskie – zapraszamy bardzo serdecznie
– o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe
– dzisiaj kończy się czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP
– we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
– w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika (poranna Msza św.)

3. Jutro, po Mszy św. wieczornej ostatnie nabożeństwo majowe ku czci NMP. Dziękujemy wszystkim czcicielom Maryi, którzy licznie gromadzili się na modlitwie w świątyni i przy kapliczkach na terenie Parafii. (serdeczne podziękowanie dla inicjatorów tej modlitwy)

4. We wtorek, 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Śpiewem Litanii i Aktem wynagrodzenia będziemy uwielbiali naszego Pana w dni powszednie po Mszy św. wieczornej – ok. 18.30, zaś w niedziele o godz. 17.30. Będzie to jednocześnie Dzień Dziecka – ogarniać będziemy szczególną modlitwą dzieci upraszając dla nich dar szczęśliwego dzieciństwa i łaski Pana Boga.

5. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. odprawione zostaną o godz. : 8.00, 10.00, 18.00

Po Eucharystii o godz. 10.00 stosując się do wymogów sanitarnych ( dystans 1,5 m. i ewent. maseczki) odbędzie się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii: Ogińskiego, Żbikowską, Sułkowskiego, Sowińskiego i Żbikowską . Do udziału we Mszy św. i procesji wszystkich serdecznie zachęcamy. Zapraszamy dzieci, młodzież, służbę liturgiczną, poszczególne grupy i wspólnoty. Udział we wspólnym uczczeniu Eucharystii jest świadectwem naszej wiary.
Już teraz dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i za dekorację.

Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiatki i nieść poduszki w procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę – 2 czerwca o godz.17.00.

6. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała podczas wieczornych Eucharystii dziękować będziemy naszemu Panu za dar Jego Ciała i Krwi.

7. Serdecznie prosimy o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję Bożego Ciała – specjalny koszyk wystawiony jest w kruchcie.

8. W najbliższy piątek, pierwszy w miesiącu czerwcu zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 17.00 ; msza pierwszopiatkowa dla dzieci o godz. 17.15.

9. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystępują do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej naszej parafii. Jednocześnie kierujemy także zaproszenie : dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.

10. W następną niedzielę, 6 czerwca:
– przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia – w całej naszej Ojczyźnie po każdej Mszy zbierane będą ofiary do puszki na budowę Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie – Wilanowie.
– o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. i katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
– po wieczornej Mszy św. zapraszamy do modlitwy różańcowej

11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych w kruchcie. Dziękujemy także za zrozumienie odnośnie nowych stalli, ław w prezbiterium.

12. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

13. Z okazji wtorkowego Dnia Dziecka pragniemy poczęstwać wszystkie dzieci z naszej Parafii (i nie tylko) KRÓWKAMI: Bożymi Krówkami! – które oprócz słodkiej zawartości, posiadają również cytaty – dobre myśli osób Świętych. (Są to jedyne cukierki na świecie, których papierków nie wolno wyrzucać). Dlatego, zachęcamy wszystkie dzieci, do odwiedzania naszego sklepiku parafialnego, po Mszach św niedzielnych i częstowanie się. Zapraszamy również rodziców do zakupu prasy i wydawnictw katolickich oraz dewocjonaliów.

14. Burmistrz Miasta Piastowa przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 i zachęca do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet lub w punkcie spisowym w gminie. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Szczegółowe dane o rachmistrzach oraz o samodzielnym sposobie uczynienia tego oraz o oficjalnych numerach telefonicznych umieszczone są w gablocie.

15. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Ewa NACHBIN. W pokornej modlitwie polecajmy ją dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…

16. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę Soubhi i Marline ze zniszczonego Aleppo w Syrii, którą opiekuje się nasza Parafia. To nasza majowa zbiórka dla nich.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com