Dziesiąta Niedziela zwykła
6 czerwca 2021

1. Dziękujemy wszystkim za godne przeżycie procesji Bożego Ciała, osobom przygotowującym ołtarze, poszczególnym grupom i wspólnotom, służbie liturgicznej: szafarzom, lektorom, ministrantom, dzieciom, zwłaszcza sypiącym kwiatki. Wszystkim za godne uczestnictwo i świadectwo wiary.

2. Dzisiaj:
– o godz. 15.30 odbędzie się Msza św. i katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem
– po wieczornej Eucharystii – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, modlić się będziemy słowami różańca.
– o godz. 19.00 zapraszamy do salki na spotkanie młodzież (licealną, studiującą, pracującą)

3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej – ok. 18.30, zaś w niedziele o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
– w środę – rocznicę poświęcenia archikatedry warszawskiej
– w czwartek zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała – tradycyjnie w tym dniu podczas wieczornej Mszy św. błogosławić będziemy wianki
– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dniu tym odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; można także spożywać potrawy mięsne.
– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. (poranna Msza)

5. W sobotę, 12 czerwca:
– podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia. Spowiedź dla nich i ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 16.00.
– podczas Mszy św. o godz. 18.00 dziękować będziemy za cały rok pracy formacyjnej służby liturgicznej. Zapraszamy serdecznie także rodziców ministrantów i lektorów; po zakończeniu Eucharystii zapraszamy do dalszego świętowania na terenie parafialnego ogrodu.

6. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystępują do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej naszej parafii. Jednocześnie kierujemy także zaproszenie: dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.

7. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych w kruchcie. Dziękujemy także za zrozumienie odnośnie nowych stalli, ław w prezbiterium.

8. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Longin Łazicki, śp. Iwonna Słapińska, ŚP. Ireneusz Stokowski i śp. Andrzej Kabat. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

11. Od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy w całej Polsce Święto Dziękczynienia, ustanowione przez kard. Kazimierza Nycza. To kontynuacja inicjatyw podjętych w czasie Sejmu Czteroletniego w 1792 roku, który w czasie obrad postanowił złożyć Bogu specjalny dar wotywny za możliwość uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym darem miało być powstanie Świątyni Najwyższej Opatrzności, jednak plany jej wzniesienia pokrzyżował III rozbiór Polski, a później II wojna światowa. Obecna świątynia zaczęła powstawać z inicjatywy prymasa Józefa Glempa w 1989 roku, a pierwszą Mszę celebrowano w jej wnętrzu 11 listopada 2016 roku. W kruchcie wyłożone są okolicznościowe ulotki.
Zgodnie z wolą Episkopatu dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. zbierane są do puszki ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Składamy za nie serdeczne podziękowanie.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com