Szesnasta niedziela zwykła

18 lipca 2021

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa (Msza wieczorna)
– w czwartek – święto św. Marii Magdaleny
– w piątek – święto św. Brygidy, patronki Europy
– w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy (poranna Msza św.)

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się obchody 22. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę odczytany zostanie List Episkopatu, a po zakończeniu każdej Mszy błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone przez MIVA Polska na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w odległych zakątkach globu.

3. Stolica Apostolska ustanowiła Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który obchodzony będzie w niedzielę najbliższą wspomnieniu liturgicznemu rodziców Najświętszej Maryi Panny – św. Jaochima i Anny (26 lipca). W bieżącym roku odbędzie się on w najbliższą niedzielę – 25 lipca. W tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: będzie on przysługiwał osobom, które tego dnia odwiedzą osoby starsze znajdujące się w potrzebie i osamotnieniu lub – w przypadku niemożliwości osobistego spotkania – skontaktują się z nimi i spędzą wspólnie czas dzięki pomocy środków telekomunikacyjnych. Z możliwości skorzystania z odpustu będą mogły skorzystać też osoby starsze, które z powodu choroby czy innych przeszkód zdrowotnych, nie będą mogły wziąć fizycznie wziąć udziału w nabożeństwach, ale pozostaną w szczególnej łączności duchowej.
W naszej Parafii w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji rodziców, dziadków i emerytów – zapraszamy.

4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne wspierają naszą Parafię. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu. Dziękujemy także za zrozumienie odnośnie nowych stalli, ław w prezbiterium.

5. Solenizantom z całego tygodnia życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego Błogosławieństwa oraz opieki ich Patronów.

6. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com