OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
1 sierpnia 2021

1. Dziś 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, z wdzięcznością myślimy o tych wszystkich,którzy w tamtych bohaterskich choć tragicznych dniach ceną własnej krwi mówili o miłości do Ojczyzny, pragnęli jej wolności. Na terenie naszego miasta obchody rozpoczęły się wczorajszą wieczorną Mszą św. w naszym kościele, zaś dzisiaj trwać będą na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego przy al. Tysiąclecia 5 od godz. 16.30. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj zapraszamy po wieczornej Mszy św. do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji wszystkich poległych podczas Powstania Warszawskiego.

3. W poniedziałek, 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki to: pobożne nawiedzenie katedry lub kościoła parafialnego, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary i zachowanie stanu łaski uświęcającej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek po wieczornej Eucharystii odmówimy Koronkę do Bożego miłosierdzia.
W piątek – będący świętem Przemienienia Pańskiego – możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty – od godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
W sobotę, po porannej Eucharystii trwać będą do godz. 9.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W następną niedzielę gościć będziemy pochodzącą z naszej Parafii s. Filipinę pracującą na misjach na Kubie. Będzie to okazja, by zapoznać się z jakże innymi niż u nas warunkami życia, pracy i praktykowania wiary; można także będzie wspomóc dzieło Sióstr, utrzymujących się wyłącznie z dobroci serca ludzi wierzących.

6. Sierpień jest miesiącem, podczas którego modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie. Plaga alkoholizmu i narkomanii zataczająca szerokie kręgi jest stale wezwaniem do podjęcia abstynencji i umartwienia w tej intencji.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych na rekolekcje w drodze. Z Warszawy rusza kilka pielgrzymek do Częstochowy; osoby z naszej Parafii mogą dołączy się do Pielgrzymki Akademickiej (grupa fioletowa), w której uczestniczy Ks. Grzegorz. Informacje o zapisach umieszczone są na stronie internetowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

8. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2022. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imieniny, rocznica urodzin, ślubu, śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację.

9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne wspierają naszą Parafię. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu. Dziękujemy także za zrozumienie odnośnie nowych stalli i ław w prezbiterium.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

11. Solenizantom z całego tygodnia życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego dobra oraz opieki ich Patronów.

12. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Waldemar WACŁAWEK i śp. Halina GÓRSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni. Przy wyjściu ze świątyni, odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu wspomóc będzie można ofiarą do puszki wszystkich poszkodowanych podczas ostatnich powodzi.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com