DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
8 sierpnia 2021

1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), patronkę Europy
– we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
– w środę – św. Klarę
– w sobotę – św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika (Msza poranna)

2. W następną niedzielę, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów. W tym też dniu wspominać będziemy 101. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”; modlić się także będziemy w intencji wszystkich pątników (zwłaszcza z naszej parafii), którzy po trudzie pielgrzymiej drogi docierają na Jasną Górę.

3. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2022. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu, śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację.

4. Trwa rok św. Józefa. Ten wyjątkowy Święty, z uwagi na swoją ewangeliczną rolę czczony jest jako Patron Kościoła, a od wieków ludzie wierzący uciekają się do Niego doznając pomocy w tak wielu potrzebach. Przyzywany jest jako patron narzeczonych i proszących o dobrą żonę czy męża, rodzin, ojców, małżonków starających się o dziecko, lub starających się o dobre wychowanie dzieci, jako opiekun osób samotnych, tych, którzy pragną pogłębienia swojej wiary, uznawany jest jako skuteczny orędownik w wielu – po ludzku- nierozwiązywalnych sprawach, u Niego szukają pomocy bezrobotni, proszący o pracę, o godziwe wynagrodzenie, a w końcu jako patron tych, którzy proszą o dobrą śmierć.
W naszej Parafii uciekamy się do Niego w liturgicznych dniach Jemu dedykowanych oraz każdego 19. – go dnia miesiąca. Do tej pory nie mieliśmy jednak ani obrazu, ani figury św. Józefa. Dzięki inicjatywie i ogromnej ofiarności p. Magdy Michalskiej, naszej katechetki, możemy się od dzisiaj cieszyć posiadaniem wyjątkowej figury- wykonanej z pietyzmem z cennego drewna i ozdobionej złoceniami. W gronie osób, które wsparły ten zakup są także nasi parafianie: Agnieszka i Wiesław Łada, Agnieszka i Mirosław Krawczyk, Maria Mazurek i Leonarda Mackiewicz. Wszystkim Państwu, na czele z p. Magdą składamy serdeczne podziękowanie.
Uroczystego poświecenia figury dokona Ks. Biskup Piotr Jarecki w dniu 30 września, podczas Mszy św., połączonej z sakramentem bierzmowania o godz. 18.00. Mamy nadzieję, że św. Józef, tak jak znalazł miejsce w świątyni, znajdzie też miejsce w sercu każdego z nas, i stanie się skutecznym orędownikiem przed Bogiem. Już teraz zapraszamy i zachęcamy do gorliwej modlitwy – pozwólmy Panu Bogu w nas działać.

5. Pragniemy też bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne wspierają naszą Parafię. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

7. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek jak i przeżywającym czas odpoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.

8. Dzisiaj gościmy pochodzącą z naszej Parafii s. Filipinę pracującą na misjach na Kubie. To okazja, by zapoznać się z jakże innymi niż u nas warunkami życia, pracy i praktykowania wiary; po zakończeniu Mszy św. można także będzie w kruchcie osobiście porozmawiać z Siostrą oraz wspomóc dzieło Sióstr, utrzymujących się wyłącznie z dobroci serca ludzi wierzących.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com