DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
19 września 2021

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Oddziaływania – z troską pochylamy się nad pracą ludzi mediów i prosimy o rzetelność i odpowiedzialność w przekazywaniu wiadomości i komentowaniu rzeczywistości. Jednocześnie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W kiosku parafialnym każdy z nas niezależnie od wieku może i powinien znaleźć właściwą dla siebie lekturę. Często jest to dobry pomysł na drobny upominek dla kogoś bliskiego.
W naszej parafii można stale nabyć następujące czasopisma:
Dla osób dorosłych:
Niedziela, Gość niedzielny, Źródło, Różaniec, Egzorcysta, Cuda i łaski, Arka, Głos Ojca Pio, Rycerz niepokalanej, Znak Pokoju, Moja Rodzina, W naszej Rodzinie, Któż jak Bóg, Wychowawca, List, Miłujcie się.
Dla dzieci:
Anioł Stróż, Mały Gość, Ola i Jaś, Promyczek, Dominik (dla dzieci pierwszokomunijnych)
Kiosk czynny będzie po Mszach o godz. 8.00; 10.00 i 11.30, zaś prasa po Mszach o godz. 13.00 i 18.00 dostępna będzie w zakrystii.

2. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. bierzmowania na Mszę św. o godz.18.00; po niej odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
– we wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
– w czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera
– w sobotę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy (poranna Msza św.)

4. W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie przygotowujące do oddania się Jezusowi przez Jego Matkę (w kościele, z możliwością przejścia do salki)

5. W przyszłą niedzielę:
– w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy tacę przekażemy na rodzinę z Aleppo, którą opiekuje sie nasza Parafia
– zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie młodzieżowe

6. Bierzmowanie młodzieży naszej Parafii odbędzie się 30 września. Całoroczne przygotowanie intensyfikować się będzie w czasie najbliższym. W tym tygodniu :
– we wtorek i czwartek o godz. 19.00 rozpocznie się dla kandydatów nowenna przed przyjęciem darów Ducha Św. oraz próby przed ceremonią;
– w następną niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.30.
Plan na następne dni umieszczony jest w gablocie, prosimy o zapoznanie się z nim.

7. Z uwagi na próby młodzieży w najbliższy czwartek nie odbędzie się adoracja po wieczornej Eucharystii.

8. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2022. Wszystkim Państwu, którym zależy na konkretnym terminie (rocznica chrztu, ślubu, śmierci) , czy też na mszach św. gregoriańskich zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji. Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.

9. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej – zapisy w zakrystii.

10. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

11. Do końca miesiąca trwa obowiązkowy spis ludności. W gablocie podany jest specjalny Apel naszego Urzędu Miejskiego.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com