DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA
26 września 2021

1. Dzisiaj:
– o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – początek spotkania o godz. 15.00.
– po wieczornej Mszy św., o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie ze Bożym Słowem (salka)

2. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera
– we wtorek – św. Wacława, męczennika
– w środę – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
– w czwartek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
– w piątek – św. Teresę od Dzieciatka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła
– w sobotę – św. Aniołów Stróżów (poranna Eucharystia)

3. W czwartek, 30 września, podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej Parafii otrzyma sakrament bierzmowania przez posługę Księdza Biskupa Piotra Jareckiego. Intensyfikują się nasze przygotowania. – w poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia próba – zapraszamy na nią także świadków bierzmowania – obecność wszystkich obowiązkowa.
– w środę o godz. 19.30 odbędzie się Liturgia pokutna
Z uwagi na bierzmowanie w najbliższy czwartek nie odbędzie się adoracja po wieczornej Eucharystii.

4. W piątek zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z Bożym Słowem – odbędzie się ono w salce o godz. 19.30.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota października.
– W piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – spowiedź od godz. 17.00; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej różaniec, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. – W sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00

6. Od piątku rozpoczyna się październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odprawiane będą one codziennie: w dni powszednie po Mszy wieczornej, tj. ok. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30. Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.15.

7. W następną niedzielę, 3 października:
– podczas Mszy św. o godz. 10.00 dokona się obrzęd uroczystego nałożenia komży nowym ministrantom
– rozpoczną się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy młodzież klas VIII szkół podstawowych – jak również osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu o zgłoszenie się w zakrystii bądź kancelarii.

8. W dniu 16 października (sobota), w 43 rocznicę wyboru Jana Pawła ll, odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła ll w Toruniu, Zapisy w sklepiku parafialnym lub pod numerem telefonu, który jest umieszczony w gablocie.

9. Przygotowując się do jubileuszu Parafii szykujemy okolicznościową publikację – czekamy i prosimy o okolicznościowe zdjęcia i wspomnienia z budowy, uczestnictwa we wspólnotach parafialnych, wyjazdach. Mogą się one okazać cennym przedstawieniem minionych lat.

10. Piastowski Klub Krwiodawców serdecznie zaprasza w sobotę 2 października do udziału w Akcji Krwiodawstwa. Ambulans oczekiwał będzie na parkingu Liceum przy ul. 11 listopada 2A w godzinach od 9.00 do 12.30.

11. Zachęcamy do dobrej lektury: kiosk czynny jest po Mszach o godz. 8.00; 10.00, 11.30 i 13.00, zaś prasa po Mszy o godz. 18.00 dostępna będzie w zakrystii.

12. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii.
Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

13. Do końca miesiąca trwa obowiązkowy spis ludności. W gablocie podany jest specjalny Apel naszego Urzędu Miejskiego.

14. Przy wyjściu z kościoła na ławkach wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com