TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA
24 października 2021

1. W dniu dzisiejszym: – podczas Mszy św. o godz. 10.00 dotychczasowi kandydaci do służby liturgicznej, po okresie przygotowania zostaną do niej włączeni i otrzymają znak swojej posługi – komże.
– o godz. 15.30 zapraszamy na I katechezę kandydatów do sakramentu bierzmowania.

2. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów – początek o godz. 20.00.

3. W czwartek obchodzić będziemy w liturgii święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
4. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich chętnych, pragnących głębiej poznawać i żyć Bożym Słowem (salka)
5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie: w dni powszednie po Mszy wieczornej (ok. 18.30), a w niedziele o godz. 17.30.
Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.15.

W czwartek, w Tygodniu Misyjnym, gromadzimy się w duchowej łączności z wszystkimi członkami Żywego Różańca w Polsce na modlitwie różańcowej i adoracji Najświętszego Sakramentu, dziękując Panu Bogu za Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Żywy Różaniec, przygotowując się do beatyfikacji sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki tych dzieł. W ramach inicjatywy ŻYWY RÓŻANIEC DLA MISJI będziemy szczególnie w tym dniu wspierać duchowo i materialnie misjonarzy.

6. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

7. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, środę i piątek.

8. Zwracamy się z prośbą do tych spośród Państwa, którzy w tym roku zamieszkali na terenie naszej parafii w nowo wybudowanych blokach i domkach jednorodzinnych o kontakt w kancelarii lub po Mszy świętej w zakrystii. Pragniemy uaktualnić spis ulic, domów i bloków przed tegoroczną wizytą duszpasterską – kolędą.

9. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2022.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku; w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
11. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii). Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

12. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te do końca listopada składamy na ręce księży w zakrystii, bądź kancelarii.

13. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Janina SZYMCZAK i śp. Wiktor KUJAWA. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com