CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

19 grudnia 2021 r.

 1. Kończy się Adwent, dziś już IV niedziela czasu Oczekiwania. Płoną już pełnym światłem adwentowe świece. Spoglądamy w swoje serca, pytając: czy jestem przygotowany? czy uczestniczyłem w rekolekcjach, roratach? czy oczyściłem się w sakramencie pokuty ?
 1. Dzisiaj:

  o godz. 15.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na katechezę

  godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem

 1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy:

  o godz. 6.00 na modlitwę poranną – Jutrznię

  o godz. 7.00 na roraty. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony

 1. Odwiedziny zgłoszonych chorych planowane są we wtorek i środę.
 1. W piątek – 24 grudnia – wigilia Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na poranną Mszę św. – o godz. 7.00 – to ostatnia tegoroczna Msza roratnia. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wieczerzy – pamiętajmy o zwyczajowo zachowywanym poście tego dnia.
 1. Obchód Narodzenia Pańskiego rozpoczną Msze pasterskie. Z uwagi na obostrzenia sanitarne w tym roku (podobnie jak w ubiegłym) odprawione zostaną dwie Msze – o godz. 22.00 w piątek (przede wszystkim dzieci, osoby starsze) i tradycyjnie o północy z piątku na sobotę. Podczas Mszy pasterskiej o godz. 22.00 w uroczystej procesji wniesiemy figurkę Dzieciątka, a po zakończeniu Eucharystii przeniesiemy ją do żłóbka. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki. Pozostałe Msze św. w sobotę, 25 grudnia według porządku niedzielnego.
 1. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – podczas każdej Mszy św. zapraszamy wszystkie małżeństwa – niezależnie od daty ślubu – do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jak co roku 26 grudnia taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski, zaś po Mszach wesprzeć można będzie rodzinę z Aleppo w ramach programu Caritas: Rodzina – rodzinie
 1. Trwają prace Synodu, w każdej Parafii powstała grupa synodalna, w naszej także. Podczas spotkania inaugurującego jej obrady rozdawana była ankieta obejmująca zagadnienia dyskusji synodalnych. Prosimy serdecznie o dostarczenie wypełnionych tekstów do czwartku bieżącego tygodnia. Prośbę tę kierujemy do uczestników tamtego spotkania, jak również do wszystkich , którzy chcieliby wziąć w niej udział, zwłaszcza do poszczególnych grup i wspólnot. (ankiety są do odebrania w zakrystii)
 1. W sklepiku oraz w zakrystii dostępne są poświęcone opłatki, którymi dzielić się będziemy w Wigilię i podczas całego okresu bożonarodzeniowego oraz jubileuszowa publikacja o naszej Parafii. W dni powszednie można je nabyć w zakrystii.
 1. W kruchcie można nabyć własnoręcznie wykonane przez rodziców ministrantów stroiki świąteczne.
 1. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu w poniedziałek i środę.
 1. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych przypominamy o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
 1. W związku z trwającą epidemią tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolęda nie może się odbyć w dotychczasowy sposób. Nie chcąc stwarzać zagrożenia lub niezręcznej sytuacji, w której ktoś czułby presję przyjęcia księdza, a jednocześnie chcąc spełnić już pojawiające się prośby o taką wizytę, po namyśle postanowiliśmy jej formę pozostawić wyborowi konkretnych rodzin.

  Tradycyjną wizytę kapłana w domu chcielibyśmy ograniczyć do sytuacji, w której ktoś zmienił mieszkanie, wprowadził się do nowego domu, albo też, ma miejsce jakaś szczególna sytuacja, która wymaga wizyty księdza. Takie odwiedziny będą odbywać się wyłącznie na indywidualną prośbę w dniu planowanych spotkań lub w soboty. Wszystkich pozostałych parafian będzie nam miło zaprosić, według listy ulic, czy bloków do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00. Po jej zakończeniu odbędzie się krótka rozmowa z poszczególnymi rodzinami i indywidualne błogosławieństwo. Podobnie jak w ubiegłym roku prosimy o przynoszenie ze sobą małego naczynia z wodą, którą po pobłogosławieniu użyć będzie można podczas domowej modlitwy i osobiście pokropić swój dom. Wydaje się, że takie spotkania pozwolą zachować wymaganą ostrożność i rygory sanitarne.

 

Plan Mszy kolędowych, obejmujący całą tegoroczną kolędę podany jest w gablocie i na stronie internetowej (http://parafiapiastow.pl/koleda-2022/); prosimy się z nim zapoznać. Msze będą się odbywały od poniedziałku do piatku. Rozpoczęcie ich planujemy od wtorku – 4 stycznia. Karteczki informujące o spotkaniach, tradycyjnie rozwieszane na naszych klatkach udostępnione będą w późniejszym terminie.

 

Rodziny pragnące przyjąć kapłana w swoim domu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Cecylia ZIELIŃSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com