3 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

CHRZEST PAŃSKI, święto

9 STYCZNIA 2021

1. W dniu dzisiejszym kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie chrztu Jezusa jest dla nas okazją do pogłębionej refleksji i wdzięczności wobec Pana Boga za dar naszego chrztu, zachętą do modlitwy za tych, których postawił na drodze naszej wiary – rodziców i chrzestnych.

Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się okres zwykły w liturgii, choć tradycyjnie do dnia 2 lutego szopka i śpiew kolęd przypominać nam będą o Tajemnicy Wcielenia.

2. W czwartek, 13 stycznia o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie grupy Uwielbienia.
  1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego (salka)
  1. W następną niedzielę, 16 stycznia:
    – o godz. 15.30 odbędzie się katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania

o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem

ofiary składane w tym dniu na tacę stanowić będą styczniową zbiórkę gospodarczą.

2. Trwają spotkania kolędowe, dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i ofiary składane na rzecz Parafii rodzinom z ubiegłego tygodnia. Pragniemy podać plan kolędy na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 21 stycznia.

10 stycznia, poniedziałekul. ŁUKASIŃSKIEGO 21, 23, 24, 26, 27

11 stycznia, wtorekul. ŁUKASIŃSKIEGO 31, 33, 35, 38 ; PUŁASKIEGO 21, 22

12 stycznia, środaul. MACZKA 1, 2, 3, 4 ; PADEREWSKIEGO 24, 26

13 stycznia, czwartekul. SUŁKOWSKIEGO 29b ; ŻBIKOWSKA 22, 24, 26

14 stycznia, piątekul. ŻBIKOWSKA 28, 30 ; OGIŃSKIEGO 16

17 stycznia, poniedziałekul. OGIŃSKIEGO 14, 18, 20

18 stycznia, wtorekul. OGIŃSKIEGO 22, 26, 28

19 stycznia, środaul. BARCEWICZA 1, WIENIAWSKIEGO 22-30 (segmenty)

20 stycznia, czwartekul. SKŁODOWSKIEJ 27, 29, 31, 33, 35

21 stycznia, piątekul. SKŁODOWSKIEJ 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49

Plan ten (oraz do końca tegorocznej kolędy) umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej (http://parafiapiastow.pl/koleda-2022/), prosimy się z nim zapoznać.

Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka) , która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść innego dnia do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych (na indywidualne zaproszenie) – służyć temu będzie zwłaszcza czas sobotni.

W zakrystii są przygotowane specjalne karteczki informujące o kolędzie – bardzo prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu ich na klatkach schodowych.

1. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
  1. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary  składane  indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych)   lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Czesław ADAMSKI i śp. Leszek LIPKA. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…