II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 STYCZNIA 2022

1. Dzisiaj:
    – o godz. 15.30 odbędzie się katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
    – o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – św. Antoniego, opata
    – w środę – św. Józefa Pelczara, biskupa
    – w piątek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę
  2. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów – początek o godz. 20.00.
  1. We wtorek rozpoczyna się Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, który zakończy święto Nawrócenia św. Pawła w dniu 25 stycznia. Błagajmy w żarliwych modlitwach naszego Pana, by udzielił nam wszystkim darów jedności i pokoju, których sami nie jesteśmy w stanie osiągnąć.
  2. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego (salka)
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka – jest to dla nas okazja, by z miłością i wdzięcznością pomyśleć i pomodlić się za nich. Dla wszystkich żyjących upraszamy wielu Bożych łask, zmarłych zaś polecamy Bożemu Miłosierdziu.

W przyszłą niedzielę, 23 stycznia zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków wraz z wnukami na wspólną modlitwę podczas Mszy św. o godz. 11.30. Wnukowie przynoszą prezent (laurkę, list).

1. W następną niedzielę, 23 stycznia, Niedzielę Słowa Bożego odbędą się:
    – o godz. 15.30 – Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 – spotkanie opłatkowe dla Kół Żywego Różańca
    – zbiórka na rzecz Hospicjum Onkologicznego prowadzonego przez Siostry Felicjanki w Warszawie
  1. Trwają spotkania kolędowe, dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i ofiary składane na rzecz Parafii rodzinom z ubiegłego tygodnia. Pragniemy podać plan kolędy na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 28 stycznia.

17 stycznia, poniedziałekul. OGIŃSKIEGO 14, 18, 20

18 stycznia, wtorekul. OGIŃSKIEGO 22, 26, 28

19 stycznia, środaul. BARCEWICZA 1, WIENIAWSKIEGO 22-30 (segmenty)

20 stycznia, czwartekul. SKŁODOWSKIEJ 27, 29, 31, 33, 35

21 stycznia, piątekul. SKŁODOWSKIEJ 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49

24 stycznia, poniedziałekul. GAŁCZYŃSKIEGO 31, 31A, 31B, 33, 33A, 33B

25 stycznia, wtorekul. KORCZAKA 8; TUWIMA 18, 20, 22, 24, 26; MIERNICZA 36, 36A, 38, 40, 41

26 stycznia, środa – ul. STUDZIENNA 2, 4, 8, 10, 12, 14, 16, 35, 39

27 stycznia, czwartek – BĄKI, CHABROWA, KWIATÓW POLSKICH, KWITNĄCA, RUMIANKOWA, SŁONECZNIKOWA, TĘCZOWA, PADEREWSKIEGO(PRUSZKÓW)

28 stycznia, piątek KONOTOPA

Plan ten (oraz do końca tegorocznej kolędy) umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej (http://parafiapiastow.pl/koleda-2022/), prosimy się z nim zapoznać.

Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka) , która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść innego dnia do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych (na indywidualne zaproszenie) – służyć temu będzie zwłaszcza czas sobotni.

W zakrystii są przygotowane specjalne karteczki informujące o kolędzie – bardzo prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu ich na klatkach schodowych.

1. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
  1. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary  składane  indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych)   lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności