VI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lutego 2022

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą.
  1. Od poniedziałku rozpoczynamy cykl katechez dla młodzieży i dorosłych prowadzonych przez wspólnoty neokatechumenalne. Wszyscy pragnący pogłębienia swojej wiary oraz przeżywający trudności rodzinne, życiowe są serdecznie zaproszeni – prowadzić je będzie ekipa osób świeckich wraz z księdzem w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00. Okolicznościowy baner informujący o katechezach umieszczony jest na zewnątrz świątyni, a po zakończeniu każdej Mszy św. członkowie wspólnot będą przy wyjściu rozdawać zaproszenia, dzieląc się doświadczeniem swojej wiary.
  1. W piątek zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z Bożym Słowem – początek o godz. 19.30 (salka).
  1. W przyszłą niedzielę, 20 lutego zapraszamy:
    – o godz. 15.30 na katechezę młodzież przygotowującą się do bierzmowania
    – o godz. 19.00 do wspólnego Uwielbienia przed Najśw. Sakramentem
    – ofiary składane na tace stanowić będą zbiórkę gospodarczą na potrzeby naszej Parafii
  1. Zgodnie z zapowiedzią od jutra wznawiamy spotkania kolędowe. Zapraszamy mieszkańców domków według następującego porządku ulic:

14 lutego, poniedziałekul. BRZECHWY, GAŁCZYŃSKIEGO, HERBERTA, KASPROWICZA, LECHONIA LEŚMIANA, ROZBRAT, ZBIGNIEWA, ZDZIARSKA

15 lutego, wtorek – ul. MIERNICZA, STUDZIENNA, ZIMNA

16 lutego, środa – ul. BĄKOWSKA, GRANICZNA, SKRAJNA, SKŁODOWSKIEJ (wraz z nowymi segmentami i blokami)

17 lutego, czwartek – ul. CHOPINA, KARŁOWICZA, NAMYSŁOWSKIEGO, WARSZAWSKA, WIENIAWSKIEGO

18 lutego, piątek – ul. BARCEWICZA, BOHATERÓW WOLNOŚCI, MONIUSZKI

21 lutego, poniedziałek – ul. MARII DĄBROWSKIEJ, DŁUGOSZA, KORCZAKA, MIŁOSZA, NAŁKOWSKIEJ, NORWIDA, TUWIMA, WYSPIAŃSKIEGO

22 lutego, wtorek – ul. BEMA, DĄBROWSKIEGO, EMILII PLATER, KOŚCIUSZKI, PIŁSUDSKIEGO domki oraz nowe bloki, LISA-KULI, OKRZEI, PIASTA

23 lutego, środa – ul. OGIŃSKIEGO, KURPIŃSKIEGO, PADEREWSKIEGO(PIASTÓW), SKORUPKI, ŻBIKOWSKA (wraz z osiedlem EKO), PUŁASKIEGO, WYSOCKIEGO

24 lutego, czwartek – ul. ŁUKASIŃSKIEGO, PRĄDZYŃSKIEGO, SOBIESKIEGO, SOWIŃSKIEGO, SUŁKOWSKIEGO, ŻÓŁKIEWSKIEGO

Wspomniany plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.

Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka) , która podczas spotkania po Eucharystii zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść innego dnia do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych – służyć temu będzie czas sobotni.

1. Kierujemy zaproszenie i zachętę, do tych osób (zwłaszcza spośród dorosłych), którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania. Jest okazja, by to nadrobić – informacje i zapisy u Ks. Grzegorza
  1. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
  1. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.