VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lutego 2022

 1. Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na Ukrainie, nosimy w sercu lęk przed wojną. Wzywamy wszystkich, abyśmy zanosili wytrwałą modlitwę do Boga o pokój, szczególnie odpowiadając na apel papieża Franciszka, by w Środę Popielcową modlić się i pościć w intencji pokoju na Ukrainie. Podejmijmy to wezwanie, módlmy się także gorąco o dar ustania wojny odmawiając codziennie rózaniec.

W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Archidiecezja Warszawska włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek, organizowaną przez Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Przy wyjsciu z kościoła taką ofiarę wsparcia można złożyć dzisiaj i w Środę Popielcową.

 1. Dzisiaj odbędą się :
 • o godz. 15.30 Msza św. rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. (klasy trzecie)
 • o godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej) spotkanie młodzieży pragnącej pogłębienia swojej wiary oraz budowania wzajemnych, dobrych relacji
 1. Trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne (ekipa osób świeckich wraz z księdzem). Zapraszamy serdecznie wszystkich pragnących umocnienia swojej wiary, by w jej świetle rozwiązywać i przeżywać życiowe sukcesy i trudności w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
 1. W tym tygodniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do obchodu Paschy. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową przyjmiemy na siebie znak popiołu, przypominający o kruchości życia i będący wezwaniem do nawrócenia. Msze św. z pobłogosławieniem i posypaniem głów popiołem odprawione zostaną o godz. 7; 9; 18 i 19.30.

W tym dniu obowiązuje post ścisły (1 posiłek do sytości) i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

 1. W okresie Wielkiego Postu pobożność ludowa wypracowała wiele nabożeństw, podczas których oddajemy cześć Męce Pańskiej. Wśród nich najbardziej znaną jest Droga Krzyżowa, którą odprawiać będziemy we wszystkie piątki tego okresu :
  dla dzieci o godz. 17.15 (po niej możliwość przyjęcia Komunii św.)
  dla młodzieży i osób dorosłych po Mszy wieczornej (ok. 18.30).

  Innym nabożeństwem są Gorzkie Żale, które połączone z kazaniami pasyjnymi celebrować będziemy w wielkopostne niedziele o godz. 17.15.

  Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Zachęcamy do uczczenia znaku krzyża w przestrzeni naszego życia. Zatroszczmy się o wizerunki Ukrzyżowanego na naszych ulicach, w naszych domach, miejscach pracy. Także w prezbiterium umieszczony zostanie krucyfiks – niech oddanie mu czci będzie znakiem miłości do Jezusa.
 1. Nie zapominajmy w tym czasie o ludziach potrzebujących – skarbonka z przeznaczeniem na jałmużnę umieszczona będzie przy wspomnianym krzyżu adoracyjnym.
 1. Rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Wiele osób podejmuje wówczas przyrzeczenia abstynenckie, zachęcamy do nich.
 1. W czwartek obchodzić będziemy rocznicę nominacji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, zaś w piątek dzień Jego imienin. Jest to dla nas okazja, by pamięcią modlitewną wspierać naszego Arcypasterza. Czynić to będziemy w tych dniach podczas każdej Eucharystii.
 2. W tym tygodniu obchodzić będziemy także pierwszy czwartek, piątek i sobotę marca.

W czwartek: – po Mszy wieczornej odmówimy Koronkę do Bożego miłosierdzia

W piątek: – po Mszy porannej nabożeństwo do Serca Bożego

– od 17.00 zapraszamy do sakramentu pokuty

– Droga Krzyżowa dla dzieci

– 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

– 19.30 Spotkanie z Bożym Słowem – zapraszamy wszystkich (salka)

W sobotę: – po porannej Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi ( do godz.9.00)

 1. Modlitwa za naszych zmarłych polecanych w wypominkach odbywa sie w każdą niedzielę o godz. 9.40. Z uwagi jednak na liczbę osób zgłoszonych do tej modlitwy i uwzględniając głosy wielu z nas wypominki rozpoczynać się będą wcześniej, tzn od godz. 9.30.
 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe, przeżywane w tym roku w wyjatkowej formie. Serdecznie dziękujemy rodzinom i mieszkańcom Parafii, którzy gromadzili sie w światyni na wspólnej modlitwie,czy też zapraszali nas do swoich domów – dając tym samym wyraźny znak wiary i swiadectwa. Dziękujemy za wszystkie formy życzliwości i za miłość do Kościoła, dziękujemy za wszystkie spostrzeżenia i za składane ofiary. Jesli ktoś z Państwa nie mógł uczestniczyc a chciałby zaprosic kapłana do swojego domu można to uczynić w zakrystii lub kancelarii.
 1. W następną niedzielę, 6 marca odbędą się :
  – o 15.30 katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem
  – o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  – o 19.00 (po Mszy wieczornej) – różaniec

Taca w tym dniu przeznaczona bedzie na Warszawskie Seminarium Duchowne.

 1. W tym tygodniu kancelaria czynna będzie w poniedziałek i piątek.
 1. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
 1. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary składane do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są umieszczone w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.
 2. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. Niech w tym świętym czasie, który niebawem rozpoczniemy znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.
 1. Nasz parafianin, Andrzej Zienkiewicz w listopadzie 2020 r. uległ bardzo poważnemu wypadkowi w pracy. Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu i walce o życie Pan Andrzej mógł wrócić do domu gdzie rozpoczął walkę o polepszenie stanu zdrowia.
  To polepszenie oraz dalsza rehabilitacja są zależne od specjalistycznego sprzętu, leków, opatrunków oraz codziennej opieki medycznej. Rodzina (żona, córki, synowie) zwraca się o pomoc w uzyskaniu środków potrzebnych na rehabilitacje.
  W kruchcie naszego kościoła wystawione zostały ulotki zawierające informację o możliwych formach wsparcia. Pomoc można udzielić poprzez przeznaczenie 1% podatku na Pana Andrzeja Zienkiewicza lub poprzez wpłatę dobrowolną na konto wskazane na dole, (na ciemnym tle) ulotki.
  Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Tadeusz RUTKOWSKI. W pokornej modlitwie polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…
 2. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiary strasznej wojny na Ukrainie.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com