II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
    Drogę Krzyżowąw piątki: dla dzieci o godz. 17.15 oraz dla młodzieży i osób dorosłych o godz. 18.30
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  1. Zachęcamy do udziału:
    – w porannej modlitwie Kościoła – Jutrzni – od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
    – dorosłych i młodzież w katechezach – w poniedziałek o sakramencie pokuty, a w czwartek na liturgię pokutną, w ramach której można będzie przystąpić do spowiedzi. Początek o godz. 20.00
  1. Nie zapominajmy w tym czasie o ludziach potrzebujących z naszego terenu – skarbonka z przeznaczeniem na jałmużnę umieszczona jest przy krzyżu w prezbiterium wystawionym do adoracji.
  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia kandydatów do służby liturgicznej, otrzymają oni szarfy znak swojej posługi.
  1. Z okazji Święta Papieskiego i IX rocznicy wyboru papieża Franciszka w poniedziałek, o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odprawiona zostanie uroczysta Msza św. – do uczestnictwa w niej wszyscy są serdecznie zaproszeni.
  1. W piątek zachęcamy do udziału w spotkaniu z Bożym Słowem (salka, godz. 19.30)
  1. W sobotę, 19 marca obchodzić będziemy podczas porannej Mszy św. uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; wieczorna Eucharystia należeć już będzie do obchodu niedzieli wielkopostnej.
  1. W następną niedzielę, 20 marca:
    – o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem
    – ofiary składane na tacę stanowić będą zbiórkę gospodarczą na potrzeby naszej wspólnoty
  1. Tragiczna sytuacja na Ukrainie wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców.
    – Apelujemy do wszystkich o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynić to będziemy o 17.30 (przed Mszą wieczorną).(wyjątek: w czwartek po Mszy wieczornej, w piątek podczas Drogi Krzyżowej)
    – Dziękujemy za dotychczasowe zbiórki, które zostały już przekazane do Caritasu. W kościele, przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców – dziękujemy za chęć przyjęcia uchodźców do swoich domów; część mieszka już między nami. Wszystkich, którzy po rozważeniu sytuacji pragną otworzyć drzwi swoich mieszkań i przyjąć najczęściej matki z dziećmi i starszych prosimy o kontakt celem wypełnienia ankiety – o to samo prosimy też tych, którzy wcześniej zgłosili taką gotowość.

Na terenie naszych szkół: Szkole Podstawowej nr 4 oraz Zespole Szkół im Nansena prowadzona jest zbiórka rzeczy potrzebnych na Ukrainie. Również w parafii dary takie możemy złożyć – prosimy o nowe środki czystości, higieny, żywność o długim okresie ważności.

Pragniemy stworzyć zespół osób tworzących grupę koordynującą pomoc dla uchodźców na naszym terenie. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło prosimy o zgłoszenie w kancelarii.

2. Przypominamy o obowiązku używania maseczek oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
  3. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie naszej wspólnoty, zwłaszcza poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  4. Nie tak dawno gościliśmy podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej prowadzonego w Pruszkowie przez siostry zakonne. W następną niedzielę będzie można nabyć wykonywane przez nich ozdoby wielkanocne , m.in. baranki paschalne.
  5. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych. które dostępne są w naszym sklepiku.
  6. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Krystyna GAJEWSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…