III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022

 1. Dzisiaj odbędą się:
  – o godz. 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
  – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  Drogę Krzyżowa – w piątki : dla dzieci o godz. 17.15 oraz dla młodzieży i osób dorosłych o godz. 18.30
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
 1. Zachęcamy do udziału:
  w porannej modlitwie KościołaJutrzni – od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
  – dorosłych i młodzież w katechezach – w poniedziałek i wtorek (historia Abrahama i Mojżesza ) a w czwartek nt Słowa Bożego. Katechezy te, prowadzone przez osoby świeckie i księdza rozpoczynają się o godz. 20.00
 1. Nie zapominajmy w tym czasie o ludziach potrzebujących z naszego terenu – skarbonka z przeznaczeniem na jałmużnę umieszczona jest przy krzyżu w prezbiterium wystawionym do adoracji.
 1. W piątek 25 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w dniu tym papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie na modlitwie. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to wezwanie; przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił się z apelem o zjednoczenie modlitewne wszystkich parafii – u nas Akt ten odmówimy podczas Mszy św. o godz. 18.00
 1. W piątek zachęcamy do udziału w spotkaniu z Bożym Słowem (godz. 19.30)
 1. W następną niedzielę, 27 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Tomasz Zaperty.

W tym dniu rozpoczniemy wielkopostną zbiórkę pieniężną dla osób z naszej parafii, będących w trudnej sytuacji materialnej – będą one przeznaczone na dary świąteczne oraz całoroczny fundusz charytatywny parafii.

Oprócz tego odbędą się:
– o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
– o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży uczącej się i pracującej (salka)

 1. Tragiczna sytuacja na Ukrainie wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców.
  – apelujemy o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynić to bedziemy o 17.30 (przed Mszą wieczorną).(wyjatek: w czwartek po Mszy wieczornej, w piatek podczas Drogi Krzyżowej)
  – w kościele, przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców

  Pragniemy stworzyć zespół osób tworzących grupę koordynującą pomoc dla uchodźców na naszym terenie. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło prosimy o zgłoszenie w kancelarii.

 2. Przypominamy o obowiązku używania maseczek oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
 3. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie naszej wspólnoty, zwłaszcza poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 4. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych. które dostępne są w naszym sklepiku.
 5. Nie tak dawno gościliśmy podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej prowadzonego w Pruszkowie przez siostry zakonne. W kruchcie można nabyć wykonywane przez nich ozdoby wielkanocne , m.in. baranki paschalne.
 6. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Stanisław GAŁĄZKA. W pokornej modlitwie polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

   

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com